Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vízszivattyú miért nem szívja...

Vízszivattyú miért nem szívja a vizet?

Figyelt kérdés
vettünk egy vízszívattyút, a csövet a kútba kell dugni és fel kell tölteni egy lukon vízzel a gépet, így működik. De csak néha működik, néha szívja a vizet néha nem. Tegnap 2 órán keresztül próbálkoztunk, de sehogy sem indult el a szívattyúzás ( a motor zúgott csak), máskor meg néha elsőre elindul. Nem tudom mit csinálhatunk rosszul, elvileg mindent a használati utasítás szerint csináltunk. Ért valaki ehhez?
2009. máj. 17. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem önfelszívó tipus, (pl. Pedrollo) a lábszelep hibája miatt is lehet, vagy gázos a víz. Az önfelszívó a gázos vizet is felszívja. Nagyon jó a LEO kínai Pedrollo másolat is, csak olcsóbb. Milyen szivattyút vettetek?
2009. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jo lenne ha leirnád a szivatyu adatait könnyebb lenne válaszolni
2009. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Garden xk-j801p a típusa. Azt nem tudom hogy önfelszívó-e, amikor bekapcsoljuk felszívja a kútból a vizet, csak az a gond, hogy nem mindig. Mintha szerencse kellene ahhoz, hogy elkapja.. minden 5. alkalommal sikerül vele locsolni:(
2009. máj. 17. 10:59
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


pontosan ez az! a XKJ-801P -as típus

2009. máj. 17. 11:03
 5/10 A kérdező kommentje:

és ilyen csövet vettünk:

[link]


de mitől lehetne gázos a víz? a kútban a víz amúgy 3 m mélyen van. esetleg lehet baj az, ha iszapos a kút?

2009. máj. 17. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Feltöltés után a szívócsőben, és a szivattyúházban nem maradhat levegő, mert akkor elejti a vizet.

A lábszeleptől a szivattyúig folyamatosan emelkedjen a szívócső, hogy az összes levegő eltávozhasson belőle. Töltsd meg a szívó oldalt vízzel (közben vigyázz, hogy ne folyjon ki a nyomó oldalon), ha már nem bugyog zárd le a feltöltő nyílást, és csak akkor kapcsold be a szivattyút.

2009. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia. Egy hete ugyanez volt a problémám, én a szivatyúra tippeltem mert elég koros (1998) a lábszelepet egyszer ell-tem jónak tünt. Viszont amikor kitaláltam, hogy a csövet is feltöltöm vizzel és ugy engedem le a kútba láttuk, hogy kiengedi a vizet. megoldás: lábszelep vásárlás, csö feltöltés, müködés vigyázz mert lehet kapni csak lábszelepet is és kompletten szerelvényekkel együtt, csak a szelep harmadannyiba ker. sok sikert
2009. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
vagy az is lehet, hogy a cső nincs elég mélyen a viszint alatt. Legalább 1-1,5 méter mélyre dugd a csövet. (látszik rajta mikor felhuzod) Esetleg a csövet is ellenörizheted, hogy nem lukas e?
2009. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet el van tömödve a szürö !!!akkor szokta ezt csinálni vagy a lábszelep
2009. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, megoldódott, a probléma az volt, hogy a praktikerben nem adták hozzá a lábszelepet (véletlenül olyat adtak, amin hiányzott) - visszamentünk és rendesek voltak, blokk nélkül is adtak egyet! és teflonszalaggal tömítettünk, így most tökéletesen működik.
2009. máj. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!