Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tintasugaras...

Mi a különbség a tintasugaras és a lézernyomtató között? HP 610 tintasugaras nyomtatóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

az egyik tintát prüszköl a papírra, a másik meg egy port süt a papírra lézersugárral

én a helyedben inkább lézernyomtatót vennék

2011. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
miért?(bocsi,de ehhez nagyon butus vagyok)a lézernyomtatóba patron se kell?
2011. dec. 23. 18:10
 3/3 anonim válasza:

A tintasugaras vagy a tintaforralálos elven működik (ha nem tudod mi az google) vagy pedig piezós, mind a 2nél egy jel határozz meg hogy mikor melyik kis lyukacskán lőjön ki a tinta.

A lézer kissé hosszadalmasabb. Szóval itt van egy dob ami kezdetben pozitív töltésű, erre a dobra egy lézersugár rajzol egy elektrosztatikus képet ellentétes töltésű a kép. (nem lényeg hogy miért, így van fogadd el) Aztán a képet pozitív festékkel von be, ugyebár ahol negatív ott odatapad ahol nem ott nem, és így kész is a kép a hengeren. Ezt követően egypár forró henger között halad el a papír amire időközben átvisz a henger a rajzolatot, itt beég a festék a papírba és te már csak a kész képet látod, vagy szöveget, mind1.

Valóságban sokkal bonyolultabb de dióhelybán ennyi. Remélem segítettem.

2011. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!