Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fotóstúdió berendezés?

Fotóstúdió berendezés?

Figyelt kérdés
Van egy kihasználatlan termem, amit fotóstúdiónak fogok berendezni. Canon 450 v 550ben gondolkodok, hozzá vennék egy IS optikát. Az volna a kérdésem, hogy mi szükséges ahhoz, hogy egy középkategóriás stúdiót rendezzek be? Gondoltam beszereznék elsőre egy rendszervakut, meg valami hátteret. Elég határozatlan vagyok, sok helyen utánaolvastam,de érdekelne egy hozzáértő véleménye. Mire volna még szükség?
2012. jan. 16. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Vakuk, hátterek, állványok, "kellékek" (bármi, ami a képeken jól néz ki) és egyéb kiegészítők, egy számítógép - mert a modellek szeretik rögtön képernyőn látni az elkészült képeket, színes lámpák (egy sima szürke háttér színessel megvilágítva sokkal szebb szerintem, mint egy színes háttér), stb.
2012. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! Hátteret illetően milyet érdemes? Láttam már "papír" szerű háttereket, de olvastam 100% pamutról is, melyiket érdemes?
2012. jan. 16. 10:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve elég kezdésnek egy db rendszervaku? És fényderítő ernyő szükséges volna? Vagy anélkül is jó lehet egyenlőre?
2012. jan. 16. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk pamut hátterek vannak, de a papír sem hiszem, hogy rossz lenne! A lényeg, hogy elég nagy legyen, tehát, ha a modell elé áll, akkor se fölül, se oldalt nem lóghat be a fal.

Szerintem egy vaku elég kevés, mert kell egy háttérvilágítás, egy hajfény, az arcra legalább kétfelől... De, ha meg tudod oldani... :)

Az ernyő is jól szokott jönni, ált. nem is egy, hanem kettő is.

De persze kezd azzal, amid van, és folyamatosan bővítheted majd a felszerelésed. :)

2012. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél :) Egy utolsó kérdés: a fent említett gépekről mi a véleményed? Jó lehet? Nekem az egyik fotós barátom ajánlotta, de mivel még nincs meg, ezért még máshogy is dönthetek :)
2012. jan. 16. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!