Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nikon vagy Canon? Mindent...

Nikon vagy Canon? Mindent figyelembe véve (hozzá kapható obik, vakuk, minden ára, teljesítmény, kép-videominőség) melyik?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Tudom csontig rágott téma ez már, de úgy mindent figyelembe véve melyik a jobb? Én az elején a Nikon felé húzta, aztán most Canon, de már valahogy így a vásárlás előtt néhány héttel újra Nikon felé húzok. A két gép: Canon EOS1100D és Nikon D3100.
2012. jan. 24. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Látod, ez színtiszta hitvita :)

Ha mindkettőt a rendszerében akarod használni, akkor üss a hasadra.

Ha nem rendszerobjektívekkel is akarsz majd barkácsolni, pl. m42, akkor a Canon alapvetően barátságosabb.

2012. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valahogy képeket nézve jobb képet csinál a Nikon. Meg a fotozz.hu-n is sokkal de sokkal több D3100-es kép van ami jó, mint EOS 1100D-s. Canon mellett meg az szól, hogy magyar nyelvű a menü és adnak USB kábelt hozzá (ami alapvető dolog lenne, de Nikonék kispórolják a kábelt a csomagból).
2012. jan. 25. 17:06
 3/10 Jack Jonson ***** válasza:

nikon jobb 14,2 megapixeles

a canon meg 12

2012. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

előző! szerintem nem a házfalat eltakaró plaktátot akar nyomtatni.


én nikonos vagyok jó ideje de most untam meg. jövő héten érkezik meg a canon 30D-m. amit nem szeretek a nikonban az az objektívpark. canonnál sokkal nagyobb a választék és kedvezőbb az ár is. Foglalkozok m42 obikkal is, van már 3 db, nikon azokhoz se jó. nincs végtelen fókusz csak lencsés adapterrel ami ront a képminőségen, nincs fénymérés se, végülis semmit nem tud kezdeni vele. a canon abban is nyerő. a canon kevésbé is zajosodik a cmos miatt.


összességében szerintem jobb a canon, annak ellenére mondom ezt hogy évekig nikont nyúztam esküvőn is, hobbiból is, tulajdonképpen mindenhez.

2012. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, úgy néz ki Nikon lesz, mivel megkérdeztem egy fotós ismerősömet (hozzá kell tenni Canonos) és a Nikont ajánlja. Minden más helyzetben a Canon mondaná, de eközül a két gép közül szerinte jobb, a D3100-as. Meg meg is tekintettem mindkettőt a hozzám közel lévő eDigitalba és valahogy a Nikon sokkal jobb fogású volt és jobban illett a kezembe :) Meg én szeretnék villámokat(is) fotózni, és míg D3100-ben van bulb záridő lehetőség, addig az 1100d-be nincs.
2012. febr. 6. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt mind írnak B záridőt, úgyhogy másik ismerőst is kérdezz meg :)

[link]

[link]

2012. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jéé, pedig eddig akárhol olvastam külföldi oldalakon/fórumokon, ott mind azt írták nincs. Most pedig amit te linkeltél ott is, plusz pár fórumon találtam infót arról hogy van bulb. Érdekes. :)
2012. febr. 6. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nikont veszel arra figyelj hogy legyen benne fokuszmotor mert ha nincs akkor csak AF-S obikkal tudod majd használni ami jelentős plusz kiadaskent fog jelentkezni ha túl akarsz lépni a kitobin. a D3100 ba azthiszem pont nincs, de ebbe nem vagyok biztos.
2012. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Attól függ mennyire vagy profi. Én nem értek hozzá, de a bátyám profi, ő légifotós, de sima képeket is készít, és mindkettője van, mert kicsit átalakítja őket, cserélgeti az objektíveket, stb, és bizonyos célokra egyikből jobbat ki tud hozni, mint a másikból, más célra a másikat.


Hogy légifotózásra mit használ, azt nem tudom. Talán Nikont.

2012. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ennyi pénzért olyan dslr gépeket kapsz a hasznaltpiacon ami kenterbeveri mind a két gépet. ezek kezdő dslr gépek mindkettő. fogj meg egy canon 30D gépet pl. érezni fogod a különbséget.
2012. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!