Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy nap hány órahosszát...

Egy nap hány órahosszát világít nálatok a lámpa otthon? Energia takarékos vagy hagyományos izzó van benne?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Led.

5-6 óra

2012. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2-3órát maximum hétköznap kevesebb
2012. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hagyományos 100-as égő van mindenhol plusz egy 300-as fénycső, minden csak akkor világít, ha szükség is van rá. Ha nincs, akkor a 20 wattos asztali lámpa elég ahhoz, hogy ne bukjak fel.
2012. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor 8 órát biztos világít, már délután ötkor fel kell kapcsolni, és hajnali egy előtt ritkán megyünk ágyba. Ledes izzók vannak mindenhol.
2012. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ti hol és mennyiért vettétek a ledes izzókat?
2012. jan. 28. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok, nekünk volt régebben egy albérlőnk, ő hozta, ha jól emlékszem, 2 ezer forintért számítottuk be. De ő kereskedett vele, szóval a kiskereskedelmi ára biztosan magasabb (azóta még nem kellett vennünk újat :) )
2012. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyébként a led nem izzó! :D


nálunk MINDENHOL energiatakarékos kompakt csövek vannak! szerintem a mai világban butaság az elavult izzók használata. az egyetlen egy pozitívuma a kellemes meleg színhőmérséklet. ugyanakkor mostanra bőven tart ott a kompakt csöves technika, hogy jó áron már egész jó minőségű darabokat kapni, amellett, hogy ~1/5 annyit fogyasztanak.


akinek meg van rávaló, az próbálgassa a led-es megoldásokat! :)

2012. márc. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Halogén, led, kompakt fénycső vegyesen. Konyhában a beépített pultvilágítást cseréltem ledesre,mert nyáron nem kell oda a plusz hő,mikor amúgy is meleg van a főzéstől.

Ahol erős és jó fény kell ott halogén,máshol kompakt fénycső.

2012. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A konyhapult világítása LED-es, A nagyszobában, az én szobámban és a "fiúszobában" mennyezetbe épített spot-ok vannak, a nagyszobában hagyományos halogének, a többiben LED. A konyhában, fürdőszobában még normál 60-as izzók vannak, ha kiégnek, mostmár csak LED-esre cseréljük őket, eddig csak ott cseréltük ki, ahol a legtöbbet világítunk. Valamint vannak még az írólámpák, valamint kis, esti hangulatvilágítások,ott halogén szpot, valamint energiatakarékos fénycső van.
2012. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!