Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényképezéshez értők, mi a...

Fényképezéshez értők, mi a pontos különbség a polárszűrő és az UV szűrő közt?

Figyelt kérdés

Ilyenjeim vannak:


[link]


[link]


Abszolút kezdő vagyok, ezeket úgy kaptam a géphez.

Hogy ne "égjenek" ki a szenzorok, ha véletlenül Napba fotózok, arra melyik a jobb?

Illetve igaz, hogy a polárszűrő egyben UV szűrő is, tehát az UV szűrő felesleges??

Igaz az, hogy érdemes mindig feltenni a polárszűrőt, ha tájakat fotózok, mert szebbek, telítettebbek lesznek a színek?

Ha van egy nagyon pici karc a polárszűrőn, meglátszik az a fotón?



2012. jan. 29. 11:29
 1/10 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék, hogy ilyen lencsetisztítóval a fent szűrőket is tisztíthatom? Vagy mivel szabad?

[link]

2012. jan. 29. 11:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik feltételezésed se jó!A napba fotózáshoz napszűrő kell ami minden fényt egyformáb gyengít.Az UV szűrő csak az ultraibolya fényt tartja vissza semmi mást!A polárszűrővel az égbolt kifehéredését lehet csökkenteni az ég kékje mélyül és a színek valóban erősebbek lesznek emiatt.de csak a naptól 90-120 fokos szögben hat igazán.Ha a napra mutatunk az ujjainkkal a szétnyitott hüvelykujjunk mutatja az optimális kioltás helyét.Kis karc nem rontja észrevehetően a fotót.
2012. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felpontoztalak. A Napot úgy értettem, hogy melyik védi meg jobban a lencsét, mert a régi gépemben is egy csomó szenzor ki van égve, valószínűleg emiatt.


Még erre válaszolnál: Igaz, hogy a polárszűrő egyben UV szűrő is, tehát az UV szűrő felesleges?

2012. jan. 29. 11:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a polárszűrő nem szűr UV-t egyáltalán.Az UV rezgésszám a polár rezgésirány.A napba fotózást kerülni kell szabály hogy akkor lehet a napot szűrő nélkül fényképezni ha szemmel is bele lehet nézni.
2012. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A 2. mondatodat ugyan abszolúte nem értem. :D Akkor tul.képpen melyiket mikor érdemes használni? :) Naplementét gondolom szabad fotózni.
2012. jan. 29. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nap fotózáshoz egyik se jó.Az UV magas hegyen 2000m felett, és ködös párás időben használ. A polárral a csillogást pld kirakatüveg és az ég kékjét lehet erősíteni

A napot napszűrő nélkül fátyolfelhőnél meg nyilván naplementekor lehet fényképezni, mikor szemmel is bele lehet nézni.A polárszűrőt a téma beállításakor be kell forgatni a legnagyobb kioltásra.

2012. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok, így már értem, köszönöm. Még egyet mondj meg: mi az a legnagyobb kioltás?
2012. jan. 29. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor befogsz egy témát kirakatüveget vagy kék eget akkor elkezded forgatni a polárszűrőt és a csillogás csökken vagy az ég kékje sötétedni kezd. Azt látod a keresőben hogy mikor van mindegyiknél a maximum, akkor van a legnagyobb kioltás. Az égbolt a legsötétebb kék az üveg csillogása a legkisebb.
2012. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami meg a Lenspenes tisztítást illeti: nem, az LP1 csak objektívek tisztítására alkalmas, mert az aktívszenes fejnek olyan a kiképezése, hogy csak homorú felületre fekszik fel, a szűrő pedig teljesen sík.

Azt hiszem, van erre külön tisztító, de szerintem erre megteszi a sima szarvasbőr is.

(Obi tisztításához viszont nagyon jó a Lenspen)!

2012. aug. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 8. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!