Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bridge gépet szeretnék,...

Minutesinanhour kérdése:

Bridge gépet szeretnék, Fujifilm FinePix HS20EXR-hez hasonlót, mert az (állítólag) nagyon zajos képeket készít. Mit ajánlanátok? Elvárásaim lent megtalálhatóak :-)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


elkezdett érdekelni komolyabban a fotózás, most egy kis kompakt gépem van, semmi extra, szeretnék olyan fényképezőgépet, amin sok a manuális beállítási lehetőség.


A Fuji HS20EXR gépet néztem ki magamnak, de több helyen is azt olvastam, hogy zajos képeket készít, illetve a kép sarkaiban torzít. Így erről a gépről lemondtam, szeretnék helyette egy másikat.


Bridge érdekel csak, mert (egyelőre) sok pénzt nem szeretnék rá áldozni. Manuális zoom előny, de nem elvárás.


Pénzben 50-100e Ft között legyen.


Köszi előre is Mindenkinek!


2012. febr. 3. 11:21
 1/4 anonim válasza:
Jó képeket lehet készíteni a Fujival is, de olyan, mint a dízel autó... Ha tudsz vezetni, még nem jelenti azt, hogy a dízelt is tudod megfelelően kezelni.. :)
2012. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából már vettem egy másik gépet, Fuji S4000 a megnevezése, tökéletesen meg vagyok elégedve vele, mint említettem, kezdő fotós vagyok, ha majd fejlődök, lehet, hogy haladás képpen veszek egy HS20-ast :-)


Egyébként az S4000-ben CCD, míg a HS20-ban CMOS érzékelő van, de a CCD jobb, nem?


Köszi előre is!

Üdv

2012. febr. 29. 08:25
 3/4 anonim válasza:
Első vagyok, nekem is S4000-em van. Én is szeretem, bár nagyon ki kell ismerni tényleg. A CMOS annyiban jobb, hogy alacsonyabb háttérvilágítás, kedvezőtlen fényviszonyok között is tisztább képet ad, a CCD meg például a színkezelésében jobb, ebben élen jár a Fuji, egy saját technológiával dolgoznak, egyik másik gépnek sincs ilyen CCD szenzora.
2012. febr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 1. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!