Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy táp (modemé) honnan...

Adott egy táp (modemé) honnan tudhatnám meg pontosan a fogyasztását?

Figyelt kérdés

Input: 230V, 150mA

Output: 12V, 1200mA


Ezekből kijön, hogy input: 34,5 VA; output: 14,4 VA

Ezek látszólagos teljesítmények, honnan tudhatnám meg a valósat cos (fí) mérő nélkül ?


2012. febr. 7. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Valós alatt mit értesz??


Mert a látszólagos teljesítmény: U*I


A hatásos teljesítmény (wattos) az U*I*cosFI

A meddő peidg U*I*sinFI


Szóval arra vagy kíváncsi, hogy mennyire pörgeti a villanyórát? AKkor elég lemérni a felvett áramot.


Amúgy az oszcilloszkóp nevű műszerrel a fázisszöget is meg tudod vizsgálni, meg közvetve a felvett áramot is tudod mérni. Abból mindent ki tudsz olvasni.


22F

2012. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit pörög a villanyóra :) az a hatásost méri, ugye ?
2012. febr. 7. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, a villanyóra csak a látszólagos teljesítmény szorzatának (U*I) áram tényezőjét méri. Mármint a hagyományos villanyórára gondolok persze!!


Szóval neked a legkorrektebb méréshez egy egyenirányítós (AC áramra is használható) deprenz műszerre van szükséged. Jó jó... Nem ez adja a legpontosabb mérési eredményt, de ez beszerezhető, és pontosabb, mint egy multiméter. Ha más nincs, akkor piaci multiméter is jó, ami mér AC áramot.

2012. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gergoap ***** válasza:
Veszel a Lidl-be egy fogyasztásmérőt, én is ott vettem, 3500Ft körül van.
2012. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!