Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy 3500W-os elosztóba többet fogyasztó elektronikai készülékeket dugok?

Figyelt kérdés
Pl.: Bedugok egy 3500W-os elosztóba egy 4500W-os porszívót.
2009. jún. 4. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

semmi sem történik. minden működik "rendeltetésszerűen"


ugyanis a porszívó 1 óra alatt fogyaszt 4.5 kilowattot..


az elosztó pedig 3 kW-ot bír folyamatosan

(így közérthetőbb)

2009. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az 1. válasz egy kicsit furcsa. A teljesítményt watt/óra mérőszámmal szokták megadni, nincs ez másként az elosztóknál/hosszabbítóknál sem. A folyamatos 3500 wattnak sok értelme nincs, mert mit veszel egységnyi időnek? Mi alatt vesz fel 3,5 kw-ot? Vagy ha folyamatosan felveszek 3,5 kw-ott, akkor egy óra alatt mennyit veszek fel?


Egyébként a kérdésre válaszolva: jó esetben csak melegszik, esetleg megolvad, rossz esetben tüzet is okozhat (rövidzár az olvadás miatt, stb). Ha van benne biztosíték (amit általában csak a túlfeszvédősőkbe raknak), akkor az elszáll, vagyis "lekapcsolja magát".

2009. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

egy átlagos 8 dugós, villámvédelmes elosztó terhelhetősége 3500 W


ilyen gondolom Önnek is van otthon. Nah itthon én ilyenről hegesztettem már (inverter hegesztő 4.5 kW) , illetve az egyik helyiségben a klíma és számítógép is erről megy (igen együtt - tehát bekapcsolva) és néha még a feleségem porszívózik is ugyonarról az elosztóról.


Klíma 2,6 kW (fűtésre)

Porszívó 2 kW


és itt még csak két eszközt említettem.


az elosztóban

2009. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan terhelve (órákon keresztül) akkora teljesítménnyel az elosztót valóban melegedni fog és zárlatot tüzet okozhat. Ha csak néhány percig használod a porszívót akkor nem történik semmi baj.
2009. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mint ha 4500W-os porszívóm lenne, csak kíváncsi voltam, hogy mi történne, akkor ha többet fogasztok, mint amit kibír. Nem tudom, hogy van-e benne biztosíték, gomb van rajta, vagyis áramtalanítani lehet. Hogy az lekapcsol-e azt nem tudom. Egyébként köszi a válaszokat :)
2009. jún. 5. 16:29
 6/8 anonim válasza:
12%
A 3. válasz első fele téves! A teljesítmény mértékegysége Watt. A W/óra értelmezhetetlen. A fogyasztás/óra lenne értelmezhető, de a szintén Watt (vagy valami más teljesítmény mértékegység). Pl: KW*óra/óra, ami egyenlő KW.
2009. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A villamos eszközöket tervezik, gyártják, ellenőrzik, garanciát vállalnak a minőségére. Ezt csak úgy tudják megtenni, ha a terhelhetőségének a határát megadják egy olyan értékben amelynél még az üzembiztonság hosszútávon is elvárható.


Az elektromos csatlakozásoknál úgynevezett átmeneti ellenállás lép fel. A rajta folyó áram melegedést okoz. A tesztelések során megmérik, hogy mondjuk 20 amper mellett már kib@szott meleg, megolvad a műanyag burkolat, büdös és füstöl is esetleg. Ezért azt mondják hogy kb 16 ampernál még elviselhető mértékű a melegedés, legyen ez a maximum. Ugye láttál már olyen jelzést villamos készülékeken?

Fizika:

Áram: I (Amper)

Feszültség: U (Volt)

Teljesítmény: P (Watt)


P=U*I összefüggés alapján: 16(A)*220(V)=3520(W)


Ki kér még?

2009. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez fog történni:


[link]

2009. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!