Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alig bírják valameddig a...

Alig bírják valameddig a tölthető akksik a fényképezőgépemben (Fuji Finepix S7000). A gép teszi őket tönkre, vagy én? :D (Az akksik mindig bírták 2-3-4 évig, de mostanában már nem bírnak ennyit. Utolsó készlet Energizer élt 1 évet. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Láttam, hogy van már 1-2 hasonló kérdés, de nekem talán (nem biztos) kicsit árnyaltabb a problémám. A gépet 2004-ben vettem. Azóta jó pár 4-es akksit elfogyasztottunk már mi ketten :) Egy időben azt gondoltam azzal rontottam el, hogy nem hagytam őket teljesen lemerülni (mert nem volt rá idő, és már újra max teljesítménnyel kellettek) és ezért egy idő után egyre kevesebbet bírtak. Van olyan ami már be sem kapcsolja a gépemet.


2010 karácsonyra kaptam 4 újat (Energizer 2500 MHz). Eddig bírták. Már szinte alig tudok velük fotózni. EZEKET lemerülésig használtam mindig (mármint a gép lemerüléséig). A töltőm Sanyo. A Sanyo, Eneloop akksik ugyanígy kinyiffantak. Max ideig töltöm őket, és nem tovább (nézem az időt, de azért néha elfelejtem és tovább mennek).

Szóval mitől lehet ez? A gépem nyírja ki őket, mert már öregszik :) vagy én nem jól használom őket, esetleg 1 év az időtartamuk? De utóbbit azért nem hiszem... SEGÍTSETEK. Merjek új készletet venni, vagy már egy új gép lesz csak a megoldás?

És egy kiegészítő kérdés: van rá mód, hogy otthoni körülmények között valamit tegyek annak érdekében, hogy még bírja egy kicsit az a 4-5 készlet akksi amim van? :D

Köszi a válaszokat előre is.


2012. febr. 21. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez valami hasonló:

[link]

2012. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

jaj de jó hogy találtál ilyet. köszönöm szépen. sajna már nem látszik a sorozatszám a gépemen... Lehet, hogy tényleg ilyesmi a baja, bár nem jelentkezett azonnal, évek kellettek hozzá, de ettől még nem lehetetlen :(

(ui: bocsi mindenki az MHz-ért, természetesen mAh-t akartam írni :) )

2012. febr. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!