Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni basszusgi...

Szeretnék megtanulni basszusgitáron játszani. Egy ismerős felajánlotta hogy megtanít de még akusztikus gitáron nem tudok. Ellehet kezdeni egyből basszgitáron játszani?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 20:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%

Biztos ellehet, de szerintem elöbb akkusztikuson kéne. :D De te tudod ma már mindenkinek a basszusgitár tetszik :D

Nagyon jó dolog gitározni,biztos élvezni fogod sok sikert!

2009. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) olyan közeli barát sajnos nincs akinek akusztikus van, úgy akkor marad a basszgitár:D
2009. jún. 6. 21:04
 3/11 anonim válasza:
Azert nem teljesen igy van, a konnyuzeneben a basszusgitarnak a dob a testverhangszere, nem a gitar. Mas a bundolasa, es a funkcioja. A gitar dallamhangszer, a basszusgitar pedig a ritmus szekciohoz tartozik, raadasul a pengetes technikaja is tok mas. Szerintem siman el kezdheted tanulni, bar az ilyen "ismerosom tanit" dolog nem nagyon szokott bevallni, a legjobb az lenne, ha profi tanarhoz mennel, egy dolog jatszani egy hangszeren, es mas dolog tanitani. Sok sikert!
2009. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, nyugodtan kezdj basszusgitárral. De ha pl. John Myunghoz hasonlatosan akarsz játszani, ahhoz ajánlott a gitártudás.
2009. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: nálam a könnyűzene teljes mértékben kizárva. Metált szeretnék majd később játszani. Az ismerősöm pedig már bandában is zenél basszusgitáron. Tanárhoz pedig azért nem megyek mert nekem nincs annyi pénzem...a másik meg az hogy nem is szeretnék xD
2009. jún. 7. 10:46
 6/11 anonim válasza:
80%

Ejh, kedves baratom, a 2. volnek, kicsit megmosolyogtattal, de nem gond, majd ha tobbet foglalkozol a zenevel, megtanulod az alapfogalmakat is. Minden konnyuzene, ami nem autentikus(nepzene),katonai( (indulok, fanfarok) klasszikus( Mozart, Dvorzsak, stb..). Tehat, hogy egy parat soroljak, konnyuzene: Funky, blues, jazz, rock, pop, metal(az osszes iranyzataval, meg a gotikussal is) soul, latin(rumba, salsa samba...) fuzio, rmb, techno, trance, house, raggie, rap, stb... Persze sokat kihagytam, a lenyeg az, a metal a rockbol szarmazik, ugyanugy konnyuzene. Amugy a zeneben nagyon fontos a nyitottsag,marmint az, hogy megismerj minnel tobb zenei iranyzatot, ha nem igy teszel, egy ido utan belefulladsz egy iranyzatba, es megcsomorlik a tudasod. Minnel szelesebb spektrumon mozogsz, annal komplexebb lesz a tudasod, igy a sajat stilusodon belul is sokkal jobb lehetsz. Olyan nem nagyon van, hogy" en most megtanulok metalt basszusozni". elobb az alapok, rock, blues, aztan a tobbi. A metal zeneszek jobbjai is vegig jartak az alapokat. Hidd el, nem az ujjambol szopom, regota zenelek en is. Amire nagyon figyelj oda; sok a gyenge basszeros, mert ugy allnak a dolgokhoz, hogy a basszer az egy olyan egyszeru dolog, hogy nem is kell foglalkozni vele, pl tanulni meg gyakorolni. Hulyeseg minden hangszerhez nagyfoku odaadas, es turelem kell. Szerintem, ha kiprobaltad az alapokat, es utana is bejon a dolog, akkor vedd komolyan, es aldozz ra, zenelni kva jo dolog, es mindig meghalalja a belefektetett energiat.

Minden zenelni vagyot szeretettel udvozlunk, es varunk mi, akik mar muzsikalgatunk;) boccs, nem kioktatni akartalak.

2009. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták előbb akusztikus... Elmentem tanárhoz, rámnézett, és a kezembe nyomott egy basszusgitárt azóta akkor volt akusztikus a kezembe mikor takarrítok és arrébb kell tenni. Szerintem csapj bele a lecsóba!
2009. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor tisztázzuk a dolgokat!


Nem azért tépik a szájukat sokan, hogy előbb akusztikus gitáron kezdje, mert csak. Ennek az oka az, hogy előbb nem árt megismerkedni az összhangzattannal. Akusztikus gitáron megismerhetjük az akkordokat, hangzatokat és egyebeket, míg a basszusgitár – és most nagyon furcsát fogok mondani – de szólóhangszernek számít abból a szempontból, hogy igen ritkán játszunk rajta hangzatokat, általában hangok egymás után, és egyszerre kísérünk.


Ahhoz, hogy bármilyen zenét képesek legyünk kísérni, ahhoz fejben nagyon otthon kell lenni az összhangzattanban, még jobban, mint azt gondolnák itt sokan. Nem véletlenül kell a zeneiskolában minden szólóhangszer mellé általában kötelezően felvenni a zongorát, ugyanis a zenei összhangzatról nem tud fogalmat alkotni az, aki szólóhangszeren tanul kizárólag. Ezért kell az akusztikus gitár.


Természetesen a kettőt egyszerre, párhuzamosan is lehet tanulni, a kettő nem zárja ki egymást, de kell egy hangszer, amin az akkordokkal és az összhangzattal megismerkedhetünk.

2010. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
a metal is knnyűzene...
2010. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Abból sem mindegyik...
2010. júl. 5. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!