Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kalkulátort, számológép...

Milyen kalkulátort, számológépet ajánlotok, hogy gyorsabban menjen a matek, ár nem számít?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szintű matekról van szó.

Általános iskolában gyakorlatilag mindegy, mit használsz, az ottani műveletek - kis túlzással - egy golyós számológépen is elvégezhetőek.

A középiskolát én egy Casio FX-220-szal húztam ki, de még annak sem használtam ki minden képességét. Gyakorlatilag a legolcsóbb piacos szemét is megteszi, ha tud hatványozni és gyököt vonni (vagy ha csak négyzetgyököt és négyzetre emelést tud, akkor meg kell tanulnod az oda tartozó azonosságokat és alkalmaznod kell).

Főiskolán, egyetemen, ha matekból csak alapozó ismeretek vannak, akkor bőven elég az a számológép, ami középiskolában volt. Ha kicsit komolyabban veszitek, akkor érdemes beruházni valami többsoros, több memóriahelyes, zárójeleket támogató szerkezetre, mert ki fogod tudni használni. Nekem az is Casio volt, mégpedig egy FX-82.

Azonban egy nagyon fontos dolog van: a számológép csak akkor gyorsítja a munkádat, ha tudod használni. Ha keresni kell a műveletek gombjait, ha nem tudod úgy beütni a műveleteket, hogy azok sorrendje megfelelő legyen (zárójeleket nem támogató gépnél ez külön élmény), ha nem tudod használni a memóriát, hanem találgatsz, hogy most neked az M+ vay az MR funkció kell és ha nem tudod leolvasni a számológép által visszadobott normálalakos eredményeket, akkor a számológép lassítani fogja a munkádat.

2009. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem CASIO fx-570ES van, a műszaki egyetemre járok, és eddig nem volt olyan hogy kevés lett volna, sőt, tud pl komplex számokat, ami nagy előnye. int + deriválás is megy, lehet változtatni hogy hogyan jelezze ki, zárójelezések, meg az eredményt + az egyenletet külön sorban írja ki, így ha az eredmény nem tetszik vissza lehet léptetni és az egyenletben javítani. De szerintem a komplex számok és az azokkal való műveletek az, amitől ez többet tud a "konkurenciánál". Én bátran ajánlom
2009. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én az általános suliban A Casio Hl-815L használtam egy hétköznapi számológépnek számít ,de még mindig nem értem mit jelent rajta az Mrc M- M+ gombok
2009. jún. 7. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

1000 Ft-os igen márkás "Truly" számológépem van, és az is tud komplex számokkal számolni...

Egyébként szerintem az 1. válaszban van az igazság: nem a számológép tud, hanem te. Teljesen felesleges venni 6000-ért egy gépet, kb ugyanazt tudja, mint a 2000 Ft-os. Egyet vegyél meg, és azt tanuld meg használni. Ez segít a legjobban.

2009. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A memóriagombokkal részeredményeket tudsz eltárolni. M+ hozzáadja a memóriához az kijelzőn szereplő értéket értéket. Az M- kivonja. Az MRC megjeleníti a memória tartalmát (Memory ReCall).
2009. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3.: Mondd már meg hogy miylen 1000Ft-os Truly géped van ami tud komplex számokat! Vagy egy típust vagy egy linket hozzá, mert amit itt találtam ( [link] ) az 3000 ft, és az automatikus kikapcsolás a legnagyobb tudása :)
2009. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Texas Instruments gépeit ajánlom. A legkomolyabb gépek a picaon!
2009. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13:14:

[link]


Igazából hazudtam, mert 1200-ért vettem...

2009. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!