Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy 2 magos...

Fúróferkó kérdése:

Mit jelent az, hogy 2 magos processzor?

Figyelt kérdés

Elmagyarázná egy számítógépguru mi az egy vagy két vagy többmagos processzor?

Az első magyarázómondat egyszerű,mindenki által érthető legyen,nem kell bele semmi tudálékos ,tudokámangolulkodás!

A továbbiak viszont szakmailag korrekt,szakmai nyelvezetű,akár gyártás technológiájával is foglalkozhat.


2012. febr. 27. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A többmagos processzor gyakorlatilag (és egyszerűen) azt jelenti, hogy egy tokban (egy IC-ben) több processzor van.


Régen ha több processzort akart az ember a gépbe, akkor olyan alaplap kellett, amin több foglalat volt, most ha egy kétmagos procit teszel az ezt fogadni képes alaplapba, akokr két procid lesz, ha egy négymagosat, akkor négy procid lesz.

2012. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt így felfogtam.Azt is tudom mi az a processzor,mi a dolga,hogy kell neki órajel amit egy kvarcoszcillátorral állítanak elő,azt,hogy van adatbusz,címbusz ami összeköti az adatforgalmat a számítógép memóriáival,egyéb célorientált IC-ivel.Sőt elárulom titokban sejtettem,hogy ilyesmit jelent a többmagos jelző,amit válaszoltál.

Amit nem tudok az,hogy a gyakorlatban a több mag=több proci hogy van megoldva,mi történik ott belül?

Az egy tokban elhelyezkedő "magok" ,procik egymástól függetlenül működnek?Úgy kell elképzelni,hogy a magok egymás között megegyeznek melyik ,mikor ,mit csinál a bejövő adatokkal,azért ,hogy gyorsabb legyen a gép?Külön órajelük is van?

Az ilyen többmagos cuccnak arányosan több "lába " is van?


Szóval most szívesen vennék valami szakszerű,oktatószöveget,szakmai zsargonok,rövidítések nélkül!

2012. febr. 27. 09:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs szükségszerűen több lába, ugyanolyan foglalatban kapható 2 és 4 magos is. A feladatmegosztást nem tudom biztosra, de józan paraszti ésszel kell egy központi egység, ami szétosztja, gondolom a jobb oldali.

[link]

2012. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!