Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy Nikon F3 as fényképező...

Van egy Nikon F3 as fényképezőgépem és annak penteprizmás a keresője és mennire jó gép?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ő az? Ránézésre tök jó gép. 1970 ből. Elektronikus zárral és egy csomó kiegészítővel. 21 évig gyártották. TT l fénymérés és vízszintesen futó redőnyzár. Ha meg akarsz tanulni fotózni akkor ez tökéletes. Kérdés milyen állapotban van? ha működik minden funkciója akkor baj nem lehet.

2012. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kössz ismerem a gépem minden porcikáját hibtlan állapot 6 év álás után csak elemcsere azt nem tudom miben áll az hogy pentaprizmás kereső?ez volt a kérdés!
2012. márc. 4. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Pentaprizmás kereső a leg normálisabb. Az eos gépeken is az van. a leg elterjedtebb. Ja hogy igen az említett géptípust más keresővel is kiadták.
2012. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kovács György válasza:

Nem egészen értettem a kérdésed, mert általában aki ilyen gépet vesz az tudja mit vesz. A te géped egy (SLR)-es

tükörreflexes gép amin az objektívek cserélhetők, a nagylátószögtől a teléig. A pentaprizma helyett szoktak pentatükröt használni,(rosszabb) de inkább a digitális gépeknél.Ha komolyan szeretnél fotózni, tanulni kiváló választás.Egyébként nekem is megvannak még a filmes gépem, nem véletlen.Sokszor jobb eredménnyel használhatók mint a digitális, (hosszú expó, pl.szövetek fotózása (moaré)hatás.

2012. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kovács György válasza:
A pentaprizmás gépek tükörreflexesek. van olyan amelyikből el lehet távolítani a prizmát, akkor tükör knásként működik, így felülről is látod a képet. Igaz ilyenkor a jobb és bal oldal felcserélődik Az azt jelenti, hogy az objektív által alkotott képet látod a keresőben, tehát azt a képet ami a filmre fog kerülni.Akrmilyen változás, pl. polárszűrő, többszöröző prizma, csillagelőtét használata stb. látod hogy fog kinézni a kép és az élesség állítást, mélységélesség ellenőrzést is.
2012. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezzel tisztában vagyok levehető a prizma és hogy hogyan lehet akkor használni van hozzá egy rakat cokin szürőm két telém egy nagylátom egy alapom ,azt nem tudtam mi aza pentaprizma de már tudom de köszönöm a válaszokat de ezeket tudtam :D
2012. márc. 11. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!