Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezen a számológépen...

Hogy lehet ezen a számológépen kotangenst és kotangens alfát számolni?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 4. 16:16
 1/6 fúróferkó ***** válasza:
Sehogy.Nincs is rá szükség.Egyik gépen sem láttam még cotangenst,de sekánst,és cosekanst sem.
2012. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de valahogy ki lehet, mert ezt tanuljuk, de én akkor nem voltam ott..és senkinek nincs ilyen számológépe.
2012. márc. 4. 16:41
 3/6 fúróferkó ***** válasza:

Mit tanultok? A szögfüggvényeket a derékszögű háromszögben nem?

A zsebszámológépek sokaságának a tasztatúrájáról is tanultok?

Ha a derékszögű háromszögről és szögfüggvényekről van szó akkor ,nem baj ha tudod mi a cotangens.De a gépeken a sin,cos,és tan gombok vannak rajta ,mert szükségtelen a gyakorlati számításoknál ctg.

2012. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megnyomod vagy a shift vagy a mode gombot és tan.
2012. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

shift tan-nal csak azt kapom meg hogy mennyi a tangens alfa.

na mindegy majd lesz valahogy, az a baj h holnap írunk és ilyen számolás is lesz benne.

2012. márc. 4. 17:18
 6/6 fúróferkó ***** válasza:

Ha mindenáron cotangenssel kell számolnotok,akkor holnap kivételesen gyalog számolsz.

Lehet ám úgy is.Amikor én iskolába jártam még az óratengely is fából volt ,nemhogy számológép legyen.Azért számoltam ám cotangest úgy is.

2012. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!