Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy DJ honnan tudja, hogy...

Egy DJ honnan tudja, hogy mikor kell elindítani a kövi trekket, ha a lemezjátszón nincs kijelző?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 21:53
 1/6 anonim válasza:
ismeri a számot?
2012. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gondolom össze van kötve egy laptoppal,azon van tracklist,meg progi ami mutatja,hogyn mikor jár le egy szám,plusz ilyenkor nem egy tracket tesznek be,hanem több százat,az est és a trackek számától függően,hogy aztán hosszú órákig ne kelljen vele bajlódni,csak időnként,ha már nagyon régóta megy és uncsi egy-egy szám.Amúgy én nem vagyok dj, csak csináltam annó néhány sulidiszkót(na jó,néhány tucatot) és rádiógatok hébe-hóba
2012. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nicothyn válasza:
58%
Én az vagyok!:) Tudod 4 vagy 8 ütemenként lehet indítani. Én általában a kiállás (acapella) után, mikor a zene felpörög, akkor indítom el, kis pontosítás a lejátszóval, beállítom a szám sebességét, és hangosíthatom is! Nincs szükség arra, hogy ismerd a zenét! Gyakorolni kell, RENGETEGET!
2012. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A hármas válaszoló nagyon jól írta! Negyedik és nyolcadik ütem és ezek szorzata. Legegyszerűbben úgy megy, ha elszámolsz magadban nyolcig, aztán kezded előröl! Teszek neked ide egy linket hogy megértsd:


http://www.youtube.com/watch?v=lBxkmtHIsVo


Megfigyelheted hogy 32 ütemekre van osztva a track és minden 33. ütemben történik valami. Ekkor lép be egy új effekt, hangszer, ének, illetve ugyanezek ki. Ha szorgalmasan számolsz, akkor idővel úgy fog menni a metronóm hogy észre sem veszed. Ha pedig jól kapod el az ütemet, akkor észreveheted hogy két percnél kilép az ütem, de ha tovább számolsz, akkor a 65.re jön a lalalázás. Az esetek 95%-ban így épül fel egy track. Az elején és a végén pedig a keverés miatt van sokáig témamentes tuc-tuc, nem pedig azért, mert a Producernek csak ennyire futotta.


Ismerni a track-eket pedig inkább javasolt mint szükséges, mert eltérőek a ritmusok, és egy 135 ütem/perces tracket normál sebességről folytatni egy 150-essel lehúzott sebességgel kicsit furcsán szokott hangzani, főleg ha ének is van. Bár ez inkább még az a korszak amikor a bakelit dominált, mert azon olyan 2% sebességeltérésnél az egészhangok elmennek egy felet. Ma már nagyon profik a lejátszók és a szoftverek egyaránt, ki tudják már küszöbölni ezt a torzulást.


Remélem segítettem! Üdv.

2012. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm minedenkine! :) akkor úgy kérdezem : ha a kövi trekket csak egy parányit később indítod el.. az csak a hangosításból fog kiderülni? (vegyük úgy hogy még nincsenek laptopok csak 2lemezjáttszó+keverő)
2012. márc. 14. 15:20
 6/6 nicothyn válasza:
A fülhallgató erre van, hogy halld amit még más nem. Összeteszed a két trekket, s mikor elindítod akkor korrigálsz a lejátszón található jock tárcsákkal, így mikor hangosítasz akkor már nem lesz a számok között csúszás (ha jól tetted össze).
2012. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!