Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hidrofor vs. Szivattyú?

Hidrofor vs. Szivattyú?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni! Pár nap múlva fúratunk egy kutat, és nem tudom, hogy melyiket érné meg nekünk megvenni hozzá. Sajnos nem értek a működési elvükhöz... A szakember próbálta elmagyarázni telefonon, de nekem kicsit érthetetlen volt. Annyit értettem, hogy a szivattyú nem bírja igazán, h csap van rászerelve, ellentétben a hidroforral.. Az utóbbi ki-be kapcsol, ahogy megnyitom illetve elzárom a csapot.


Nem tudom, valóban ennyi a különbség? Mi igazából azt szeretnénk, hogy lehessen rá öntözőrendszert is kapcsolni, illetve ott helyben meg is lehessen nyitni (mint kerti csap).. (a kút kb 45 m mély lesz)


Köszönöm a segítséget!



2012. márc. 26. 10:29
 1/2 anonim válasza:

Igazából nekünk a Hidro van. mivel a szivattyú nem szereti a fojtást. Nem szereti a szárazon futást sem, tehát ha levegős a rendszer nem szereti. Ellentétben a hidroval ami nagy kis nyomáson is nagyon szépen egyelletesen működik és nem kell évente cserélni vagy olyan sokszor karbantartani.

Mivel a hidro-t eleve Házi vízellátónak hívják szerinten ez jobban ajánlatos csaphoz és öntözéshez is... a Szivattyú is jó ha letudja adni a maximumot. Bár a mai szivattyúk is tökéletesek de szerintem hamarabb csapágyazódnak.

Meg a hidrofor-nak van tarálya is... 35m-ről is képes vizet szívni.35-70 l viz / perc... kb ennyi amit tapasztalatból tudok... lehet másnak más a véleménye erről!

2012. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Mi is a hidrofor mellett döntöttünk! remélem beválik! :)
2012. márc. 26. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!