Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tesla tekercset szeretnék...

Tesla tekercset szeretnék építeni valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy tesla tekercset.Nem vagyok túl jártas a témában de ahogy olvasgattam nem lehet valami nehéz...először is a meghajtó berendezés kapcsolását hogyan kell megcsinálni? [link]

Ezt a kapcsolást vettem alapul. Valahol le van írva, hogy egy 15 éves is meg tudta csinálni de nem tudom, hogy hogyan lehet így egymáshoz kötni a dolgokat...

A másik kérdésem az, hogy ez mennyire időigényes munka?


2012. ápr. 21. 14:13
 1/2 Gugu Gabor ***** válasza:
Szerintem mielőtt belevágsz ebbe állj neki valami egyszerűbbnek, LED-es futófény vagy valami hasonló hogy azon megtanuld az alapokat.
2012. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
[link] Ez egyszerűbb,kb. 1000 menetes szekunder tekercsre van szükség (Tesla tekercs), lehetőleg 4cm vastag PVC csőre tekerve,néhány menetes primer tekercs a szekunder aljára,5V-15V (néhány laposelem sorba kötve megteszi)nem fog nagyon szikrázni, de neon-szöveket egész jól megvilágítja, és ha szeretnél még kísérletezni készíts két ugyanolyan szekundert, és tekerj rá néhány menetet (mint az adónál) és köss rá egy kis égőt, kapcsold be az adót és tarts közelébe a vevőt, és a körtének világítania kéne.
2014. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!