Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet e olyat egy repülőgépben...

Maresz 1229 kérdése:

Lehet e olyat egy repülőgépben, hogy megadunk a repcsinek koordinátákát (GPS) és a repülő magátol odamegy?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mire gondolsz, de már évek óta így megy az összes nagy utasszállító. A felszállást és a leszállást nem GPS alapján végzik, de az is robotpilóta, vagy minimum rásegítés az esetek jó részében.
2012. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem GPS-sel tájékozódnak az utasszállítók.


Repülőgépek számára telepített adótornyok kisugárzott jeleiből tájékozódnak.

És igen, A-pontból B-pontba maguktól is el tudnak menni. És nem csak nyíl egyenesen, hanem ahol kell ott kanyarodnak is.


Sőt elvileg le is tudnak szállni (ha jól tudom lefékezni azt már nem), bár vannak minimum előírások ami miatt ezt a folyamatot a pilóták végzik.

2012. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
azt simán, de a le és felszállás az a pilótáé, ami lássuk be, a legnehezebb feladat
2012. ápr. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a felszállás a legkönnyeb már simulátorba sokat csináltam ilyet!
2012. máj. 7. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szimulátorban eléggé ritkák a váratlan balesetek, amik valóságban bizony előfordulnak, még ha ritkán is. Erre egy gépet beprogramozni sajnos nem igazán lehet, túl sok a változó.


Persze, szimulátorban csak hajtómű fel, felhúz, és voilá, repülsz is. A valóságban meg ha éppen húzod fel, és bedöglik a motor, akkor arra biza' piszok gyorsan kell reagálni. Nem is beszélve egy esetleges madárral való ütközésről, ami szintén megeshet. Ritkák ezek az esetek, de többek között emiatt végzi ember.


Pluszban, a műszer hibázhat, tévedhet, nem egy baleset volt már abból, hogy a pilóták teljesen megbíztak a műszerben.

2012. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mi van a Ferihegy-repülőtér simulátorával?
2012. jún. 23. 09:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Hallod a legjobb simulátorával nyomom és van benne birds strike!
2012. jún. 23. 09:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss de a motor nem döglik be akkor mikor felhúzod mert elég sokszor láttam má közelről felszállást és nem döglik be!!!!! Ha bedöglene fel se lehetne szállni!HAHAÓ!
2012. jún. 23. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, amikor nem lehet felszállni, mert bedöglik a motor, és nincs résen a pilóta, azt hívják balesetnek...
2012. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!