Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A következő félévet kint...

A következő félévet kint töltöm Amerikába. Milyen bankkártyát vigyek magammal, amit mindenhol elfogadnak? (foglalni, felvenni, átutalni) Gondolok itt arra, hogy mastercard, vis, visa electron, és akkor ezeken belül:Erste, K&H, Otp kártyák.

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiállító bank mindegy, de kelleni fog egy hitelkártya (mondjuk dombornyomott Master Card) is, mert szállodákban, autókölcsönzésnél, stb. csak hitelkártyát fogadnak el.

Ha lesz külföldi kereseted, akkor egyébként is nyitnod kell az aktuális államban számlát.

2012. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Egy cipőben járunk, én is most utazok ki fél évre. :)

Az előző hozzászóló nem hiszem, hogy ténylegesen hitelkártyára gondolt, szerintem elegendő a sima bankkártya. (A hitelkártya esetében ténylegesen hitelre vásárolsz, vagyis nem a számlán lévő pénzedből költesz, hanem a bank meghitelezi -> veszélyes vizek).


Azt viszont nagyon jól írta, hogy DOMBORNYOMOTT kártyára van szükség, csak ez fog működni odakint.

A bankkártyás vásárlás elvileg ott is ingyenes lesz (azaz nem számol fel jutalékot a kártyakibocsátó). A bankomnál az ügyintéző azt mondta, hogy ez 99%, de előfordulhatnak kivételek. Nem túl megnyugtató, de ez van.


Az ATM-es pénzfelvétel viszont elég rázós, €8-ba kerül! Nem túl baráti, de azért még vállalható, nyilván nem 10-20 dollárokat kell kivenni, hanem 100-200-akat. Legalábbis ez a helyzet MasterCarddal az MKB banknál. De tudtommal ugyanennyi Visaval is. Más bankról nem tudok.


A kártya típusáról:

Gyakorlatilag két típus jön szóba: a MasterCard Standard és a Visa Classic. Ezek "tudásukban" lényegében megegyeznek. Vannak ezeknél magasabb osztályú kártyák, de azokra halandó embernek nem igazán van szüksége. Ezeknek ~4000 Ft az éves díja.

Viszont itt jön a lényegi különbség: A MasterCard euróelszámolású, ami azt jelenti, hogy ha kint vásárolsz dollárért, akkor a számládon lévő megfelelő mennyiségű forintot először euróra váltja, majd abból konvertál dollárrá. Ez a kétszeres átváltás pedig NEM JÓ. Dolláronként néhány forintot buksz, ráadásul jobban ki vagy téve a devizák ingadozásának.

Ezért javaslom, hogy Visa Classicot csináltass, mert az dollárelszámolású, vagyis csak egyszeres konverzió van.*

Ezeknek kártyáknak még egy olyan kellemes velejárója, hogy 30 napos utazási biztosítást nyújtanak. Ez az utazás első 30 napjára vonatkozik, tehát nem csak a 30 napnál nem hosszabb utazásokra.


Az, hogy melyik banknál van a számlád szerintem mindegy.


Remélem, tudtam segíteni, de mindenképpen menj be személyesen a bankodba, és beszéld át velük is a fentieket részletesen! Jó utat! :)



*Mindezt sajnos csak nem rég tudtam meg, így nekem MasterCard Standardem van. Az ügyintézővel kiszámoltuk, hogy már nem igazán érné meg új kártyát csináltatni, mert a 4000 forintos éves díjnál várhatóan összességében kevesebbet fogok bukni. Azért jó lett volna előre értesülni.

2012. máj. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon sokat segítettél.Köszönöm szépen.Olvasgattam én itt utána, hogy akkor milyet is érdemes csináltatnom, de akkor Visát fogok. Bár sztm az se mindegy, hogy melyik banknál csináltatom. Valami miatt az Ersténél javasolják a legtöbben, ennek is 4000Ft az éves költsége.De köszönöm szépen még egyszer a teljeskörű választ! :)
2012. máj. 11. 09:09
 4/4 anonim válasza:
Örülök, hogy segíthettem. :)
2012. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!