Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan érhető el, hogy fénykép...

Hogyan érhető el, hogy fényképezés közben a kereső képe a számítógép monitorján jelenjen meg?

Figyelt kérdés
Már pár helyen láttam ilyet, és nagyon tetszett. Valami program kell hozzá? Vagy profi fényképezőgép?
2009. jún. 24. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy vezeték kell hozzá. Biztos nem mindegy milyen gépről van szó. Nem csak úgy értem, hogy digitális, mert az evidens, de biztos, hogy nem mindegyiken van ilyen csatlakoztatási lehetőség. Az enyémhez olyan madzag van, amit tv-hez tudok kötni, ilyenkor a kereső képét lehet ott látni, vagy az elkészült képet, videót play módban.
2009. jún. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor működik a dolog ha a fényképezőn van video kimenet (TV). A számítógéped vagy laptopod rendelkezzen video bemenettel. Ha még nincs ilyenje, akkor asztali géphez olyan videókártya kell, amin van ilyen. Másik lehetőség ha veszel egy usb video digitalizálót

[link]

és azzal kötöd össze. RCA csatlakozó van a videó bemeneteken, a fényképeződön pedig ha van, akkor adtak gyári kábelt a csatlakoztatáshoz. Sony gépen régebben 3,5mm jack volt, újabban spec csatlakozó. A többin jack. Nekem a vidókártya tudja ezt. Ilyen csatlakozóm van:

[link]


Rengeteg füzetet szkenneltem be régen, de sok időbe tekik. Ezért a fényképezőm az asztal feletti polcra szereltem, a füzetet így fotózom. Nagyon gyors, a fényképező távirányítós, így csak lapoznom és nyomkodnom kell. A monitoron pedig látom mit fotózok éppen.

2009. jún. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, nem fért ki a link, tehát ilyen csatlakozó szolott lenni a videókártyán:

[link]

2009. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A válaszadótól kérdezém, hogy azzal az usdb video digitalizálóval analóg kamera H8-as felvételeit fel lehet tenni a számítógépre?
2009. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! Rengeteget segítettetek! :)
2009. jún. 24. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:

"A válaszadótól kérdezém, hogy azzal az usdb video digitalizálóval analóg kamera H8-as felvételeit fel lehet tenni a számítógépre?"


Igen, gyakorlatilag bármilyen kompozit videóforrással elbánik, paraméterezhető is ha nem PAL rendszerű a cuccod esetleg.

2009. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm!!
2009. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!