Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon EOS 300D használata?

Canon EOS 300D használata?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy a manuális módban lehet ugye záridőt beállítani de ha fényes nappal be akarom állítani a hosszú záridőt akkor iszonyú világos lesz a kép.Lehet hülyének néztek de még amatőr vagyok és egyedül nem értem meg a használatát.
2012. máj. 12. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen lesz világos a kép. Persze extrém nagy záridőkkel ( pl n x 10 másodperc nem nagyon fotóznak nappal ). Egy szökőkutat, vagy vízesést simán lehet hosszabb záridővel is fotózni.

Mit értel hosszú záridő alatt?

2012. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez elég alap dolog, kezdetnek olvass kicsit utána a fényképezés alapjainak.

Röviden, egyszerűen a teljesség igénye nélkül:

Záridő:

Az az idő amíg a gép a képet készíti. DSRL-ek esetén 30 másodperc és 1/8000 mp között szokott lenni. Értelemszerűen minél hosszabb ideig készíti a gép a képet, annál több fényt enged be, így a kép annál világosabb lesz. 30 mp-t érdemes éjszaka használni, mert akkor sok fény kell, hogy a kép ne legyen teljesen fekete, az 1/8000-et pedig nagyon erős fényben kell használni, hogy csak kevés fényt engedjen be a gép, hogy a kép ne égjen ki.

Rekesz:

Az objektívre jellemző érték. Szintén a beengedhető fény mennyiségét határozza meg. Minél kisebb a szám annál több fényt enged be. DSRL obik esetében jellemzően 1,4-22 közötti értékről beszélünk. 1,4-et érdemes sötétben használni míg a nagyobb számokat (pl. 8-10, ami kisebb rekeszértéknek fel meg) érdemesebb erős fényben használni.


Ennek a két értéknek az együttes állításával tudsz manuális módban jó képet (ami nem is bukik be és nem is ég ki) készíteni. Próbálkozz és olvass utána a szakirodalomban. Rengeteg könyv van erről és a net is tele van vele.

2012. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húú most így nem tudom pontosan az értéket de elég alacsonyra vettem és olyan világos lett nem látszott semmi.

De elmondom mi lett volna a valódi terv:) Olvastam egy fotós könyvben h lehet olyan h úgy fényképezel virágot h hosszú záridőt állítasz és ahogy fújja a szél a virágot csíkot húz maga után a képen.Ezt szerettem volna kivitelezni

2012. máj. 12. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezekre konkrét értékeket nem lehet mondani, mert mindig a környezet és a fényviszonyok határozzák meg.

Tedd állványra a gépet és próbálkozz.

2012. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát 16:30 köszi szépen a a kedvességet,de nem az volt a kérés h magyarázd meg mi az a záridő és h kioktass h ez milyen alapvető dolog.Azt hiszem világosan elmondtam h amatőr vagyok egyenlőre
2012. máj. 12. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért megfogadhatnád:

"Próbálkozz és olvass utána a szakirodalomban. Rengeteg könyv van erről és a net is tele van vele"


A virágodhoz meg a kulcsszó: nd filter avagy szürkeszűrő.

2012. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jajj de tudtok arcoskodni......na mind egy nem nagyon érdekel,annak az egy embernek köszönöm aki kedvesen reagált a kérdésemre.na pá
2012. máj. 13. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!