Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem világít a piaci...

Miért nem világít a piaci LED-es kerékpár világítás?

Figyelt kérdés

Nem régen vettem, néhányszor be volt kapcsolva.Az elem jó, de nem lehet bekapcsolni.Azaz hiába nyomom a gombját,nem világít. A LED ek jók, egyenként világítanak, de már máskor is jártam így, hogy elromlott a cucc.

AZ, hogy vegyek ujat nem megoldás, mert most vettem.

Tudja valaki, mi a nyák panelen az a fekete pötty gombóc?



2012. máj. 19. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fekete pötty egy IC-t takar.

Ha megvan a blokkja akkor vidd vissza.

Ha nincs, akkor vegyél másikat és ezt vidd vissza az új blokkjával.

2012. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor lesz 2 db ha megjátszom ezt a történetet. De hogyan javítható? Vagy mitől romlik el?
2012. máj. 19. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem javítható.

Attól romlik el, hogy a kis kínai nem jól reszelte ki a sátorban.

2012. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fekete a csip. Ellenőrizd, hogy az érintkezők valóban hozzáérnek-e az elemhez.
2012. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hozzáérnek, állítottam rajtuk. De akkor még van egy gumi gomb, ami az ollós csatlakozót zárja. Ez is jó fajta megoldás. Lehet, ott van a baj?
2012. máj. 19. 22:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Akár az elemtartónál is lehet hiba.

Meg kellene mérni, hogy ott van-e feszültség.


Persze gondolom semmilyen mérő műszered nincs hozzá, mert azzal végig lehetne mérni, hogy hol meddig megy.


Ennél a lámpánál vannak vékony ráforrasztott vezetékek a ledekkel teli lámpa fej és a testben lévő dolgok között, vagy amikor össze tekered akkor kell érintkeznie?


Mást nem igazán lehet mondani, végig kell keresni, hogy meddig megy el a feszültség és hol nem mérhető tovább.

Persze ahhoz kell valami ami képes kimutatni az adott feszültséget legalább olyan szinten, hogy két vezeték végén van egy kis zseblámpa izzó és világít vagy nem, ha oda érinted amelyik pontok között kellene feszültségnek lenni..

2012. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azzal persze nem árt vigyázni, hogy az IC kimenete ki tudja mennyire tehelhető. Ha ráteszed a tesztelő izzót akkor ne legyen sokáig rajta mert az felvehet pár száz milliAmpert és a ledek ellátásához lehet, hogy kisebbre van méretezve, habár nem valószínű.
2012. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze a legegyszerűbb ha vissza viszed, hogy rossz.

Igaz, hogy a kínaiak nem mindig szoktak számlát adni hozzá.

Végülis ha van róla számla akkor azért viheted vissza, ha nincs akkor meg azért, hogy még számlát sem kaptam róla és rossz. Most hova vigyem ha itt nem cserélik jóra ahol vettem? Egyből megijed, hogy mész vele fogyasztóvédelemhez meg minden olyan helyre ahonnan megnoszogathatják egy kicsit és inkább gyorsan kicseréli.

2012. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van multimeter em, és 3 v os elemszett krokodil csatikkal.

HA ráfogok a ledekre, akkor világítanak, bekötés szerint, 1-esével, vagy párban. Ha a csatlakozóra kötöm a 3v ot a krokodilokkal, nem világít, mert vhogy kapcsolni kéne az áramkört.De hiába zárom, próbálom az ollós-labirintust zárni semmi. Valszeg az IC ment ki? De hogy megy ki? Magától? Már máskor is volt igy, hogy magától meghal egy lámpa.

Számla nincs, piacon véve árústól.

Köszi a segitségeket skacok.

2012. máj. 20. 18:17
 10/12 A kérdező kommentje:
!!Dühömben összeraktam, és világít. azaz működik, lehet kapcsolni is.elképzelhető,hogy érintkezési baja volt.!!
2012. máj. 24. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!