Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemhez milyen 5V-os DC...

Nagylzs kérdése:

Napelemhez milyen 5V-os DC konverter?

Figyelt kérdés
Hátizsákra akarok szerelni nappanelt. Boltban nem lehet venni olyat ami nekem kellene (10 wattos, USB kimenettel). Gondoltam összerakok egyet. A napelem cellák, és a hátizsák háta már nagyjából el van tervezve. Az a gond, hogy a cellák kimenete sorba kapcsolva kb. 3 voltra jön ki. Nekem ebből kellene 5 voltot csinálni. Ráadásul a teljesítmény 10 watt, tehát a kimenet kb. 5 volt 2 amper kellene hogy legyen. Tud valaki olyan integrált áramkört, vagy valami egyszerű kapcsolást amivel ezt meg lehet csinálni? Láttam olyan IC-ket amik képesek stabilizált 5V-os feszültséget létrehozni ilyen 1-2V feszültségből. De olyat nem találtam ami tudna 10 wattot. Talán már az is elég ha küld valaki egy datasheet-et. Én sajnos azt sem tudom hogy hol, milyen címszó alatt keressem.

2012. máj. 21. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyet találtam:

[link]


"The MAX1709 sets a new standard of space savings for high-power, step-up DC-DC conversion. It delivers up to 20W at a fixed (3.3V or 5V) or adjustable (2.5V to 5.5V) output, using an on-chip power MOSFET from a +0.7V to +5V supply."


Datasheet:


[link]

2012. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
2012. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, ezeket megnéztem. Sajnos nekem a kimeneti 3V feszültség akkor van ha nagyon süt a nap. Valószínű, hogy kevésbé napos helyen leesik akár 2V-ra is. Amiket küldtetek linket ott van olyan konverter ami 1.1V és 5.5V közötti bemenővel működik. De sajnos az csak 250mA-es, ami nekem kevés. :-( Az olyanok meg amik már tudnak 2A-t, azoknak a bemenője nem ilyen alacsony.
2012. máj. 21. 14:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Benéztem, a MAX1709 jó lesz...
2012. máj. 22. 08:01
 5/6 anonim válasza:
a legegyszerűbben ugy lehet megoldani ha beszerelsz még egy két cellát ami egy akkut tölt és arrol megy az usb ami már bírja a 10 wattot mivel a napelem nem képes folyamatosan egyenletes teljesítményt leadni plusz 10watt az már elég sok egy napelemnek egy hátizsákban
2012. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Olyat tudnék venni üzletben, sokkal olcsóbban. Szerelni sem kellene, csak megrendelni és kész. Pont azért nem olyat veszek, mert én zenét akarok rajta hallgatni hangosan, kb. 5-6 órás túrázás közben és mellette PMR rádiót rákötni. Ezek a megoldások, amiknél a napelem akksit tölt, nem bírnák ezt a terhelést ennyi időn keresztül. A másik megoldás az lenne, hogy egy nagyobb akksit szerelek a hátizsákba de az meg jóval nehezebb, ráadásul akkor még arra is figyelni kellene hogy azt töltögessem.


Egyetlen egy olyat találtam ami hasonló teljesítményű és lehet üzletben kapni:


[link]


de ez meg 20 ezer forint + szállítás. Összeszámoltam hogy mennyiből jönne ki, és kb. negyedannyi ha magamnak csinálom meg, ráadásul nagyobb teljesítmény. Bár az igaz, hogy be kell fektetni, mert nem éri megrendelni hozzá az alkatrészeket a magas szállítási költség miatt. Egy darabot nem érdemes csinálni belőle. Majd ha készen vagyok, megosztom a tapasztalatokat.

2012. máj. 23. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!