Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A NASA gépén milyen gyors a...

Maresz 1229 kérdése:

A NASA gépén milyen gyors a net és hány ghz-es?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Amin neteznek, az szerintem olyan gép, amit boltban is kapni. A szuperszámítógépeken meg valószínűleg nincs közvetlenül internet, csak valami lokális hálózaton keresztül esetleg.
2012. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tuti fullos gépekkel dolgoznak, a netre meg én is kíváncsi lennék mert pár éve egy hackerk majdnem h Turbo Pascallal írt egy kódot és azzal törte fel a rendszerét akkora hoki volt az egész.
2012. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy itt találsz konkrét infókat:

[link]

[link]


"Processor speed: 2.93 GHz (X5670) or 3.06 GHz (X5675)"

Szóval nem magas az órajel, viszont van benne 4480 + 128 "node", és minden node-ban 2 db 6 magos proci.

Lehet számolgatni. :))

2012. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16:28 vagyok. Bocsánat, az csak az első node-kupac, amit írtam. :)


4,608 Westmere nodes (az előbb csak ezt írtam)

1,280 Nehalem nodes

5,824 Harpertown nodes

64 GPU/Westmere nodes

2012. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Órajel nem számít valami sokat, de az, hogy hány mag, hány szálon dolgozik, milyen architektúrás, és még lehetne sorolni sokkal fontosabb, szóval nem is nagyon lesz THz-s vagy akár 10+GHz-s proci, mert felesleges.


Amúgy nem 1 db gép van NASA-nál, szóval hülyén lett felrakva a kérdés.

2012. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lett hülyén felrakva a kérdés mert, egy gépen milyen? Am meg köszi mindenkinek!
2012. máj. 26. 07:18
 7/8 anonim ***** válasza:

De, igenis hülyén lett felrakva a kérdés, mert úgy tetted fel, hogy a NASA-nak egyetlen egy gépe milyen gyors és erős, de nem azt, hogy amin a irodában egy titkárnő elintézi az elintéznivalókat, vagy egy szuperszámítógép.


Mindegy, ne menjünk bele.

2012. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, olyan mintha azt kérdezném, milyen színű Jennifer Aniston ruhája? :D
2012. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!