Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan helyezhetem üzembe a...

Hogyan helyezhetem üzembe a Wayteq HD 95 CX set-up-box-ot?

Figyelt kérdés
Automatikus keresés elindul, de nem talál adó jelet. Pedig jelnek lennie kell, mert a digitális LCD képernyős tévénk a jelet képes fogni. Lehet, hogy kevés a set-up-box-nak a jelerősség??

#set-up-box
2012. máj. 30. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én először egy DVB szobaantennával kísérleteztem, de meg sem nyikkant. Aztán ráakasztottam a padláson lévő használaton kívüli széles sávú UHF lepke antennát. Először ott sem volt kép, aztán rájöttem, hogy be kell kapcsolnom a felmenő +12 voltot, hogy működjön az antennában lévő erősítő. Na onnantól nincs is baj, szép, tűéles a HD adások képe. Én csak a nem előfizetőseket nézem ezzel.

(A média player beállítása is kicsit zűrös volt, mert először mindig ki kell választani, hogy képet, zenét, filmet akarok nézni, egyszerre nem mutatja a könyvtárban.)

2012. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az a kevés, beltéri antennát semmiféle képpen nem javaslom ha nem muszály, ugyanis ahhoz elég közel kéne laknod a toronyhoz hogy működjön.. Írok neked valamicskét :)

Szóval én szolnoki vagyok, és a szentesi toronyra vagyok nagyjából ráirányulva.. Most azt elkell mondanom hogy nekem beleesik 1 pár dolog.. 1 az hogy 1. emeleten lakom, másodszor szembe velem van 3 nagy fa, és szentes hozzám 70km.. És.. Ugyan nem a legtökéletesebb mert vannak hibái, viszonylag az rtl klub meg a tv2 szépen jön, úgy ahogy.. esős idő, szél esetén előfordul 1 kis akadás, jelvesztés.. de ez azért van mert marha messze van a torony és felénk nincs lefedettség még hivatalosan, tehát ez a véletlen műve hogy elérem =) + az antennám sem a legerősebb :) kis 4000ftos antenna csak szimplán.. 1 erősítővel.Semmi több :) De nem panaszkodom, kb 5-6 óra hossza alatt megtaláltam azt a pontot ahol viszonylag akadásmentesen jön az adás, jelvesztés nélkül.. ilyen kissebb nagyobb akadozó jel van az antenna beállításoknál, de ez szinte nem észlelhető, néha 1 másodpercre akad 1et a hang vagy a kép,de ez is ritka.. ami ennél rosszabb az az m1 hd, m2 hd stb.. ott előfordulnak akadások de ez nekem spec azért van h itt nincs torony még.. júliustól lesz, akkor már jobb lessz a jel.. egyébként jelerőségem 74-78 között, jelminőségem meg 78-83 között.. 70kmre lévő toronyhoz képest nem rossz!! Jeled meg csak akkor lesz ha találsz pontot ahol van vmennyi vétel.. [link] oldalon asszem megtod nézni a lakcímedet.. vagy van térkép is, az alapján betájolod hol laksz, és merre néz a lakás stb, melyik torony fele kell irányítanod.. ha nem 160kmrekre laksz akkor nem lesz gáz sztem :) biztos van közeledbe valahol torony :) Szal 1 szó mint száz: Beltéri antenna felejtős, kültérit próbáld, lehetőleg erősítővel.Egyébként nekem sem kevés kínlódás volt mert nálam még az sem volt biztos hogy működik mert mindenhol panelház van körülöttem de terjednek a hullámok így szerencsére nincs gáz =)

2012. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónak, mikor vetted a beltérit? Mostanság? Tudsz nekem egy privát üzenetet írni? Lehet neked frissebb szoftod van a beltérin mint nekem, keress már meg privibe, elmagyarázom miért :)
2012. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!