Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fujifilm FinePix S4000 készülé...

Fujifilm FinePix S4000 készülék megfelelő modellfotózáshoz?

Figyelt kérdés

Kezdő készüléket keresek modellfotózáshoz. Ez a készülék lenen ami a legszimpatikusabb és árban még belefér.

Kérdésem hogy a tulajdonságai (24mm nagylátószög,14 mpixel, max iso6400,..)alapján megfelelő lenne beltéri és kültéri modellfotózáshoz vagy találok jobb gépet is 50e Ft-os áron?


2012. jún. 15. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy kompakt gép. Ha komolyan gondolod a modellfotózást, tükrösön és megfelelő objektíven kívül másban ne gondolkodj. Ehhez viszont a 50e forint 3-4-szerese kell.


Ha nem tudsz olcsóbbat venni, akkor kénytelen vagy a kompakt gépet használni, de itt a legnagyobb akadályozó tényező maga a fényképező lesz.

2012. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos csak ennyit tudok rákölteni. Egyenlőre nagyon érdeklődés szintű a dolog. Miben fog akadályozni a gép? milyen gondok lehetnek vele?
2012. jún. 15. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Röviden: ennyiért nem kapsz jobbat.
2012. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A vaterán kapsz régi nikon dslr gépet ami egy kezdőnek jó.

pl.: [link]


Ehez egy picit raksz és jól jársz.


De ha nem tudsz hozzárakni, akkor mindenféle képen olyat válassz amin van manual focus! Enélkül meghülyülsz.

És egy külső vakupapucs se árt meg, lévén hogy deríteni a kis vakuval nem tudsz.


Pl itt egy jó kis Bridge: [link]


Ez 500% jobb mint amit kinéztél.


De én gyűjtenék, mert ha komolyan (minimum hobby szinten) gondolod, akkor egy birdge gép kidobott pénz. ha meg csak arra kell hogy a barátnőd fotózgassad és majd örültök neki, meg felrakni face re. arra jó a bridge.


Amúgy ez a két gép amiben nem fogsz csalódni. :)

2012. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogy jobb. Az S4000 is bridge, nem is akármilyen.
2012. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi danys, a panasonic gépet őskövület tartom, de használt gépet nem vennék.
2012. jún. 15. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nézőpont kérdése :) Egy birdge gépen nem tud mi tönkremenni, ezért adom bátran a gyereknek is :) mert szerkezetileg egy kompakt. DSLR nél ott figyelni kell mert időnként cserélni kel a felcsapót, mert elkopik. de ez több ezer expo! S pár ezer forint a mechanika.

Volt a kezembe egy illyes fajta panasonic és igencsak szabad kezet ad a beállításokban. amit a s4000 még csak meg se karcol.

2012. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abban is van manuális fókusz, egyedül a vakupapucs hiányzik róla.
2012. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jolinar


Utánaolvastam ennek a gépnek egy amerikai fotós oldalon,

Nagyjából úgy jött ki, hogy kellemes kis kompakt akik ismerkedni szeretnének a fotózással, de a képminősége és a színhűsége nem a legmegfelelőbb és ár érték aránya sem túl jó. Még a régebbi olympus sp-600uz is jobban jött ki.

Pedig az buta mint egy naposcsibe :)


Én úgy vettem ki, hogy ez egy sima tucat bridge.

És ha már bridge akkor legyen egy nyamvadt vakupapucsa, hogy a sok fogyatékosságot valamelyest korrigálni lehessen.


De ez csak az én elfogult fotós agyam véleménye :D

Én is szoktam az iPhone -al fényképezni és tetszik is :)

De nem fogom albumba rakni, meg kinyomtatni mert arra f*s :D számítógépen, meg tv -n jól mutat.


Gondolom érted mire akarok kilukadni. :)

2012. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, értem. :) Én is ma telefonnal fényképeztem a naplementét, olyan is lett. :D De amúgy is csak egy AX200-am van, úgy voltam vele, hogy ha már nem DSLR-t veszek, akkor nem szórom a pénzt bridge-re sem. De S8000-rel fotóztam már, meggyőzött, ár-érték arányban szerintem nagyon jók a Fujik évek óta.
2012. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!