Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lapozó memória, jól tettem?

Lapozó memória, jól tettem?

Figyelt kérdés
Alapból csak a c meghajtórol szedte a gépem magának a lapozó memóriát ,de én beállítottam ,hogy a másik partíciómról (e meghajtó) is szedjen ugyan annyit ez nem baj nem okozhat gondokat?

#RAM #meghajtó #lapozó memória
2012. jún. 19. 16:43
 1/4 xotom ***** válasza:
Értelme inkább akkor van, ha a c-ről áthelyezed másik particióra, tehát ne a c-n legyen a lapozómemória, és adhatsz meg nagyobb méretet is (mint ahogy tetted is).
2012. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Xotom! Nekem meg azt áruld el, légyszi, mi a tö×öm az a lapozómemória egyáltalán. Előre is kösz. A fene megesz.
2012. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xotom ***** válasza:

Amikor viszonylag kevés RAM-mal futtatunk egy gépet (XP, 512MB RAM)akkor gép működéséhez szükség lesz virtuális memória használatához, amit lapozó fájlnak vagy lapozó vagy virtuális memóriának is szoktak hívni. Ezt az operációs rendszer képzi, és természetes módon a c meghajtóra.

A gép működése során állandóan számol, rengeteg részadat keletkezik, melyet a fizikai memóriában (RAM) tárol és hív be, de amennyiben ez nem elégséges, akkor a merevlemezen képzett lapozó fájlban helyezi el ezeket a részadatokat. Mivel a merevlemezen felírt adatok nem egybefüggőek, így elképzelhető, hogy ha megnöveljük a lapozó fájl méretét, akkor az is töredezett lesz, ami tovább lassítja a részadatok visszajutását a processzorhoz. A merevlemezrők egyénként is lassabb a visszaolvasás, mint a fizikai memóriából. Én ezért szoktam volt azt tenni, hogy a c-n letiltom a lapozó fájlt, és másik meghajtón (mely nem zsúfolt) hozok létre és nagyobb méretűt.

Ez leginkább a belassuló xp-re jellemző, mert a vista már odafigyel hogy ne dobálja szét az adatokat.

Manapság 4-8GB memória mellett nincs jelentősége, mert hiába tenyerel rá a fizikai memória felére a windows, akkor is marad kellő méretű RAM.

2012. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Oké, köszi. Ez egy kicsit rövidebb, mint amit Te írtál, de a lényeg azért benne van.
2012. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!