Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kaphatok e másik villanyórát?

Kaphatok e másik villanyórát?

Figyelt kérdés

Gondom akadt az előző bérlőmmel.A nevére íratott minden órát,mert ők hosszabb távra érkeztek.(Roknokról volt szó)

Na most elméletileg levan kötve papíron.

De tartozást halmozott fel.Én szeretnék mint tulajdonos új 0-ás órát,megigényelni magamnak.Van e lehetőségem erre ?



2012. júl. 7. 09:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Az emberkék elérhetetlenek lettek,és nem hajlandóak aláírni semmiféle papírt.
2012. júl. 7. 09:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned a tartozást.
2012. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utánna kaphatok ?
2012. júl. 7. 09:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben valaki rendezi a tartozást, utána mindent lehet!

De ehhez nem kell másik villanyóra, csak a mostanit a te nevedre írják, veled köt szerződést a szolgáltató.

2012. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyan írathatta a nevére a beleegyezésed nélkül?

Bemész a villanyosokhoz és előadod a helyzetet.

2012. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóban lett megengedve nekik,tudtunkkal nincs róla írásos beleegyezés.

Az órán azóta van fogyasztás,és azt nem gond ilyenkor ?

Mert eddig ők laktak itt,de én szeretnék oda költözni,és egy 0-ás órával szerződni ELMÜ vel

2012. júl. 7. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy villanyórát akkor írnak át, ha tulajdont igazolsz. És, ha előtte a volt tulaj leíratja a nevéről.Szóbelileg te hiába engedted meg az átírást.

Valami nem kerek ott. Mi lenne, ha a villanyosokhoz az ügyfélszolgára bemennél?

2012. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam még az ügyfélszolgáltaton de már tervezem a bemenetelt.Csak hátralék van rajta,és sajnos nincs rá keretem h kirendezzem.
2012. júl. 8. 07:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nem fizetsz, a helyzetet letisztázhatod. Közlöd velük, majd , ha lesz rá pénz, fizetsz. Lehet akár részletet is megbeszélni velük. Tisztázd le mihamarabb az egészet.
2012. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kifizetni, ha nem egyenesági rokonról van szó.

A szolgáltató felelőssége a tulajdoni helyzet ellenőrzése. Ha ő szerződést kötött velük enélkül, hát így járt. A szolgáltatónak viszont szolgáltatási kötelezettsége van.

Tehát ha a rokon sarat csinált, az a rokon sara. Neked ahhoz semmi közöd. És ehhez RAGASZKODNI IS KELL az új szerződés megkötésekor, mert szoktak belőle "problémázni". Nekik az a jobb, ha valaki kifizeti az addigi tartozást...

2012. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!