Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől lehet egy barnás színű...

Mitől lehet egy barnás színű olajszerű szennyeződés az elektronikus készülékben?

Figyelt kérdés

A szennyeződés barnás, vagy inkább olyan színű mint a genny. Félreértés ne essék, az adott cuccal nem a kertem ásom fel, és nem ezzel törlöm a polcot. Ergó rendeltetés szerű használat közben jött létre a szennyeződés. Csökkenti a villamos vezetőképességet, és csak folt szerűen fordul elő a nyomógombok területén.

Lehetséges hogy egy távirányító vagy vezeték nélküli telefon esetén a por és a pára elegye lehet ez a kosz a készülékben? Mert ugye nem IP 68 védettségű kütyükről beszélünk.

Várom az ÉRTELMES válaszokat.



2012. júl. 18. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"pára elegye lehet ez a kosz a készülékben"

Szerintem erről van szó.

2012. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni hogy a gyakrabban használt gombok körül gyűlik fel.

ki mivel tisztítaná, hogy a nyomtatott áramkör ne károsodjon?

2012. júl. 18. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, mi az, de a távirányítómban folyamatosan képződik, konkrétan mintha a nyomógombok gumipárnáiból jönne, és a nyáklap is ragad tőle. Nekem valami zsírszerűnek tűnik, mint a gépzsír. Ha jól áttörlöm, akkor megint jól működik pár hónapig. És tuti nem pára, mert akkor minden más is tele lenne vele, de csak a nyomógombok gumilapjai ilyenek az érintkezőknél. Ja, és a pára nem ragad mint a méz, akármilyen kosszal is találkozik. :(
2012. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na annyit találtam hirtelen, hogy grafitos zsírral vannak kezelve a kis gumipárnák, amik az érintkezésért felelősek. Így lesz megfelelő az érintkezés, csak gondolom nem úgy, hogy már csorog belőle. :)


Itt van pár próbálkozás:

[link]


12:03 voltam.

2012. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez a link tényleg használható.
2012. júl. 18. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!