Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan relé amely...

Létezik olyan relé amely "fordítva" működik azaz akkor kapcsol mikor megszűnik az áram ellátása?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hülyén tettem fel a kérdést,de egy napkollektort szeretnék automatizálni,egy boyler termosztáttal és egy relével.A boyler termosztát mindaddig nem kapcsol ki még el nem éri a kívánt hőmérsékletet,nekem pont a fordítottja kellene.Ha pl 30C°-ra állítanám a boyler termosztátok és rá egy relét ami akkor kapcsolna ha a b.termosztát elérné a 30C°-ot.Egy csőventilátort kellene kapcsolni(220V 15W 98m3/h)


Igen utána néztem már a Diferenciál termosztátoknak és a Hőfokkülömbség kapcsolóknak is de vagy nem tudom beszerezni vagy drága...



2012. júl. 22. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elvileg van ilyen. Nálunk a villanyboylerrel van ez megoldva. Ha nem kap éjszakai áramot de még kellene fűteni akkor a relé átkapcsolja a nappali áram ellátásra. Ezt még az elöző tulaj csináltatta meg de amikor felújítottuk a házat akkor a villanyóra és vezetékek cseréjénél kértük hogy a szerelő ezen a módszeren ne változtasson, mert a párom 3 műszakban dolgozik valamikor nappal fürdik, vagy korán reggel és akkor is legyen elegendő melegvíz meg fűtsön az a boyler is. árát nem tudom mennyibe kerül mert nekünk bele lett számolva a teljes felújításba is és én ennek a konkrét árát nem figyeltem. Az tény hogy szakképzett szerelővel kéne megcsinálni, mert ha probléma adódik, tűz szikra, vagy valami más akkor téged vonnak felelőségre.
2012. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van!

Vegyél egy mágneskapcsolót, max 25A (nem kell nagy amper számú) ezek zömének nem csak záró, hanem nyitó érintkezője van! nyugalmi helyzetben zár! (tehát ha behúz akkor bont v. zár! :) Azon átviheted a kollektor áramköreit.

220V ill. 380V-os mágnes tekercsel vannak

Ha meg kap delejt a kapcsoló amikor behúz) akkor bontja a napelem vezérlését!

2012. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

DIL 0052 a típusa 7-8 ezer között az új ára bármelyik villamossági boltban.

Eldöntöd milyen tekercsel akarod, de a 220V praktikusabban szerelhető

2012. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor már nem komplikálnám kisebb feszültséggel,marad a 220V rendszer.Köszönöm a válaszokat,segítségemre voltak.
2012. júl. 22. 14:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az szerintem a NC relé (Normally Closed). Ez mindaddig zárt marad, amíg nem kap áramot. Ritkább, mint az alap NO relé, és kicsit kisebb az áramterhelhetősége.


Másik megoldás a CO relé, ami gyakorlatilag váltókapcsoló, két pólussal. Ez is ritkább és kicsit drágább, valamint alacsonyabb az áramterhelhetőség.


Farnellt javaslom, ott van minden.

2012. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy átlagos elektronikai boltban beszerezhető az ilyesmi?Ahol van kapcsoló,konnektor,biztosíték stb.
2012. júl. 22. 15:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Általában van, de a Bp. XIII ker. Lehel út 5 Dévai sarok:

LOMEX 9.00-tól du. 17 ig. egy ragyogó bolt és a legolcsóbb! Villany kütyük garmadával!

2012. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
BP úgy 200-250Km,MO 60-70Km azért keresek egyszerű kézzel fogható megoldást,lehetőleg utazás nélkül.
2012. júl. 22. 16:46
 9/13 anonim ***** válasza:
farnell.hu? Tudni kell hozzá angolul, de már sok dolgot rendeltem onnan, és minden rendben volt.
2012. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vajdaságba nem szállítanak.Néztem az oldalukat,jó kis cég.
2012. júl. 22. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!