Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Magyarországon felszerelhető...

Attilav kérdése:

Magyarországon felszerelhető a francia "E" típusú konnektor?

Figyelt kérdés

Így néz ki:

[link]

A közepéből földelőrúd áll ki, ettől eltekintve olyan mint a nálunk megszokott aljzatok. A készülékek nagy része mind olyan dugóval készül amelyen vagy egy lyuk, ezért csatlakoztathatóak "E" típusú aljzathoz.


Szerintem a francia konnektor azért jobb mint a normál mert a földelés sokkal stabilabban érintkezik, szemben az oldalérintkezőkkel, amelyeknél ha gyengül a rugózó fém érintkező anyaga akkor elképzelhető hogy a dugóval nem érintkezik, és így nem lesz földelés. Ezzel szemben a francia rendszer biztos érintkezést nyújt, mert az aljzatból kiálló földelőrúd a dugóba csúszik be. Úgy tudom Szlovákiában is előszeretettel alkalmazzák a francia rendszert. Magyarországon tiltja valamilyen szabályozás az alkalmazását?



2012. júl. 26. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez butaság, ahhoz, hogy ne rugózzon annyira el kell öregednie, hogy akkor már régesrég cserélni kell már... 30 éves konektorokon is gond nélkül érintkezik.
2012. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 cipi8 ***** válasza:
Ez marhaság! Azért lecserélni az egészet! Gondolj bele hogy nem minden csatlakozót tudsz beledugni! pl. egyes telefontöltők, adapterek, ja és egy nagycsomó földelt dug villán nincs is lyuk a francia konnektorokhoz, vagy minden hová olyan hosszabbítót teszel. Belenyúlsz a konnektorba és kicsit lejjebb ill. feljebb nyomod a föld érzékelőjét és ennyi ez teljesen normális és veszélytelen utána nem fog már besüllyedni a házába.
2012. júl. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!