Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy rajztáblát...

Rhia69 kérdése:

Szeretnék venni egy rajztáblát, az már biztos hogy Wacom lesz, csak két típus közül nem tudok dönteni. A véleményeteket kérem, hogy melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Elég jól megy a rajzolás, ezért olyat szeretnék ami könnyen kezelhető és minél jobban ki tudjam használni.

Az első: [link] vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/digitalizalo_tabla/wacom_bamboo_pen_touch_nma_1622943476. html A második: [link] vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/digitalizalo_tabla/wacom_volito_digitalizalotabla_1621358978. html



2012. júl. 27. 18:28
 1/5 anonim válasza:

>Wacom Volito


Na ilyet se láttam már legalább tíz éve. Gyors verzió:


A Wacom a legjobb digitalizáló eszkösz (un. tablet) gyártó, amelynek jelenleg három sor terméke van, mindegyik különböző kategóriáknak szánt. Az első a Bamboo, a második az Intuos, a harmadik meg a Cintiq. A Bamboo a legelső, hobbi szinten folytatott rajzolásra/festésre/stb kitalált, és a legolcsóbb is. Az Intuos az egyel nagyobb kategória, viszont annyival drágább is, ez már a "professzionális" kategória, ezért is kerül annyiba. A harmadik a Cintiq, ami tulajdon képpen egy monitor is egyben, más, egyesek szerint jobb, és jóval drágább is.


Ha csak most akarsz kezdeni, akkor egy sima Bamboo Pen elég neked. Pl.


[link]


Ez egy sima, egyszerű, vezetékes tablet, egy tollal, 4 gombbal, se több se kevesebb. Nincs benne érintésérzékeny felület, amit bár én nem is ajánlok mivel szerintem felesleges, lehet hogy keveselsz. Az első link amit küldtél egyel régebbi generációból, a 2-esből való, így máshogy is néz ki. Viszont az egy Pen & Touch model, amit hogyha licitálással megtudsz szerezni 18-20k alatt, tökéletesen megleszel elégedve. Ha azt nemtudod, akkor meg sima, harmadik generációs, tollas Bamboo.


Szoftvernek meg SAI, vagy Photoshop.

2012. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Pardon, az említett modellen csak 2 gomb van, azok is a tollon. A Vaterás, régebbi, touchos verzión még van 4 plusz gomb is, ha ez számít. Bár ottvan egy teljes billentyűzeted is, úgyhogy mérlegelj.
2012. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D Akkor az első :)
2012. júl. 27. 19:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam egy másikat ez jobban is tetszik [link]
2012. júl. 28. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél használt árút rajztáblát!


Biztos volt valami hibája!

2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!