Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fogni az Olimpiát...

Tűz Madár kérdése:

Hogyan lehet fogni az Olimpiát 3D-ben?

Figyelt kérdés
Megvan a megfelelő TV hozzá, csak nem tudom, hogyan és mit kell beállítani. Köszönöm, amennyiben építő jellegű tanácsok érkeznek.

2012. júl. 30. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

No, akkor építem!

Műholdról a Eurobird 9-ről, keleti 9 fok. A az adás kódolt, kell hozzá MTVA kártya, mely egyszeri díja 7000 ezer forint, igazolni kell, hogy magyar állampolgár vagy, s "le kell tenned az esküt", hogy nem viszed külföldre. Továbbá T-home T-sat előfizetéssel jelenleg minden előfizető láthatja, de hivatalosan csak aki a HD csomagra előfizetett. Pest megyében földi digitális sugárzással ingyenesen fogható a MindigTV rendszeréből. Ééééés online is nézhető két technológiával, az egyik a side-by-side, a másik a hagyományos anaglyph (cián-piros) szemüveges rendszer, a minőség a net sebességedtől függ, akár fullHD is lehet.


S akkor a technikai adatok:

Műhold (egyéni vétel):

Eutelsat 9A (volt Eurobird)

Frekvencia: 11,958

Polarizáció: Vertikális


DVB-T (Budapesten):

UHF 43-mas csatorna


Online:

Side-by-side:

[link]

Anaglyph:

[link]

2012. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hm... ehhez lehet, hogy hülyébb vagyok, mint gondoltam. De legalább van kiindulópontom. Köszönöm, szépen, hasznos volt a segítség! Üdv!
2012. júl. 31. 00:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon pontos, részletes, korrekt a válasz!
2012. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pofon egyszerű, nem kell tőle megijedni. Ha van otthon net, akkor a legegyszerűbb ingyenes megoldás, az online, mivel van 3DTV-d, próbáld meg a side-by-side-ot, a legtöbb 3DTV támogatja, szóval valszeg a tiéd is, miután elindítottad az online műsort, kapcsold a TV-t 3D-re. (ne a konvertálásra!)

Nem tudom, hogy az MTVA kártya kérelem mikor teljesül, tehát mikor veheted át a kártyát, mivel papírmunkával jár, így az valszeg nincs azonnal, s ehhez kell továbbá egy beltéri egység (set-top-box) is, meg egy parabola antenna is, ami a keleti 9 fokra néz. A settopboxnak (STB) tudnia kell kezelni a conax kártyát, a legtöbb kártyafogadós box alapból ezt tudja kezelni, szal ez nem para, többek között az Amiko-nak vannak olcsó HD-s STB-ai. Ha nem vagy pesti s most az olimpia érdekel 3D-ben, de az MTVA többi csatornájára nem tartasz igényt HD minőségben, akkor a legegyszerűbb megoldás tényleg az online.

(Az MTVA az m3D sugárzását egyelőre csak az olimpia idejére tervezi, szóval utána a csatorna megszűnik!) S ha már itt tartunk, így még egyszer visszaolvasva a kérdésed, fölmerült bennem az a gyanú, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy ez egy teljesen különálló csatorna, szóval akkor ezt is leszögezném, hogy ez nem úgy működik, hogy az m1-et vagy az m2-t tudod nézni 3D-ben, az m3D az egy külön csatorna, külön programmal, olyan sporteseményeket közvetít az olimpiáról, amik 3D-ben vannak "rögzítve".

2012. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!