Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol és milyen TUTI JÓ beltéri,...

Hol és milyen TUTI JÓ beltéri, elektromos szúnyogirtót lehet kapni/rendelni?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, ami nem valami löttyöt párologtat, mert az szinte mind káros az emberi szervezetre, pláne kisbabának én pedig mindegyiktől köhögök... Szóval hallottam ULTRAHANGOSat is, csak nem tudom az mennyire válik be, ill. biztos emberi fül nem hallja...(?)

#szúnyogriasztó #elektromos szúnyogriasztó
2012. aug. 8. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Én készítettem egy sajátot. Ha értesz egy picit az elektronikához, akkor 5 perces munka.


NE555-ös IC-ből csináltam. 22 khz-en "zümmög". Az emberi fül semmit az ég világon nem érzékel, ugyanis 5-20k hz-ig hallunk még épphogy. A rovarok hallása viszont 5000 - 28000 hz terjedelmű, így a 20k-28k terjedelem számukra zavaró, mi nem érzékeljük.


Íme az áramkör:

[link]


Ha nem akarsz építeni, akkor kaphatsz a TESCO-ban, a villanyszerelő részlegen ilyesmit. Csak pest rejectet ne vegyél, mert az rablás...


Sok sikert!

2012. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!