Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan karórát keresek ami...

Olyan karórát keresek ami ledes kijelzőjű de nem folyamatosan világít és nem is gomb nyomásra hanem mozdulatra, hol tudnék ilyet beszerezni, linket tudnátok küldeni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Eddig az tetszett a legjobban ami a visszaszámláló órája volt a főszereplőnek az emlékmásban
2012. aug. 18. 21:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Filmekben sok minden szép jó és érdekes dolog előfordulhat ami még ha netán működik is a valóságban, akkor sem lenne úgy célszerű. Gondolj csak bele, hogy nem mozgathatod szabadon a kezed. Figyelni kellene minden mozdulatodra, nehogy feleslegesen egész nap minden pillanatban csak bekapcsolgasson az óra. Az akkora hatalmas össz. energia fogyasztást jelentene, hogy akár hetente cserélhetnéd benne az elemeket. ...mert ugye a kezed nem csak akkor mozgatod amikor a pontos időre vagy kíváncsi.
2012. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
todom csak a baj az hogy az ojan órák amiket keresnék a 70-es években már léteztek, és azt is sejtem hogy bekapcsol ha úgy mozgatom a kezem, egyépként azt az órát a filmben nem lehetetlen megcsinálni mert egy sima ledes számláló meg egy szép tok és kész, ha lenne rá pénzem meg is csinálnám :D, de nincs
2012. aug. 20. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Még a legelején vettem egy ilyent relatív olcsón, hibásan a bizóban 1800.- Ftért sikerült kapnom, amikor még nagyon drágán lehetett csak újat venni, akkori hibás került ennyibe. Akkor még a rádai utcai Gelkában kezdtem dolgozni huszonegy..néhány évesen. Most vagyok 57. Az 38 éve volt, ha jól számolok akkor 1974 környékén.


Akkoriban (még előtte) elkezdtem bejárni órásokhoz, hogy elektronikai érdeklődésű vagyok és tudnának-e olcsón olyan hibás kvarc időállandójú órát adni, ami már szerintük nem javítható. Erre egyik is másik is elém tett nyolc-tíz dab órát, hogy ezeket meg kellene csinálni mert ügyfeleké. Ők nem tudnak vele mit csinálni. Több mint a felét sikerült is. Így akkor ez lett a másodállásom és elég sok akkori órát megismertem.


Akkor nem találkoztam olyannal ami önmagától egy véletlen kézlendítésre vagy kéz mozdulatra bekapcsolt volna. Persze sok mindent meg lehet csinálni, viszont ha sokszor csak egy-egy véletlen mozdulattól bekapcsol, akkor elég sokat fogyasztana. Biztos, hogy jó lenne ez így, hogy minden gyorsabb mozgásra beindulna az idő kijelzés? Vagyi ennyire gyorsan kimerítené az elemeket?

2012. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!