Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED világításhoz mi kell?...

LED világításhoz mi kell? (többi lenn)

Figyelt kérdés

előre szólok hogy én csak kreatív vagyok, de a megvalósításhoz kéne egy kis segítség

szóval a bringa kerekét szeretném kicsit feldobni ,a tervem az hogy kis ledeket fúrok a kerékbe és azt 9V os elemről működtetném csak nem tudom hogy milyen led + ellenállás vagy hogy mi kell ehez egyáltalán ?

remélem valaki érti hogy mit akarok és tud linkelni dolgokat, hogy mi kell nekem ehez a művelethez ,+lenne egy kapcsoló , de azt gondolom csak a + ra kell kötni azt kész :D

remélem érthető volt ,hogy mit akarok és előre köszönöm a segítséget


2012. aug. 24. 01:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

itt egy fantasztikus rajz hogy hogy képzeltem el ezt a dolgot

és 6 DB LED kell a mutatványhoz


[link]

2012. aug. 24. 01:48
 2/13 anonim válasza:

Érdekes, érdekes, emberedre akadtál bennem :D

Nagy bringás vagyok, és beszélek villanyszerelöül is, csak igy telefonról nehézkes.

Amit a mutatvány elött figyelembe kell venned!!! ha a kerék 36 lyukas, akkor nemtudod úgy megfúrni, pláne nem 6 helyen, hogy ne gyengülne meg szerkezetileg a felni...

De ha ezt vállalod, ám legyen...

Kell elöször is egy szép szál fúró, ami lehetöleg éppen csak nagyobb mint a led. A ledeket érdemes ragaszrópisztollyal rögzíteni a furatokba. Egy kis fizika... Ha van 6db leded, darabonként 3voltosak, azt akárhogy is számolom, nem hajtod el egy 6 voltos telepröl. Kapcsolások.. Ha a ledeket sorba kötöd ( összes pozitivot egy ágba, összes jegativot egy ágba, a felnin a kört bezárod, egy helyen mint azt a rajzod ábrázolja behúzod a föágat a telepröl) az soros kapcsolás. Vele az a probléma, hogy a ledek nem fognak egyenlö fénnyel égni mert a legelsöben elveszik az áranerösség nagy része. Párhuzamos kapcsolás jelenleg megoldhatatlan.. (minden izzót telepre = párh. kapcs). A huzalozás természetesen felniszallag alatt elfér, ha duplafalú felni, akkor még a ledek sem okoznak gondot. Elenállás mint írtad kell, föágba 100Ohm. 3 leddel megoldható a dolog.

Sok sikert!

2012. aug. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ja és a kapcsolót természetesen föágba, negatívra, !!ellenállás Elé!!

(Ha rám hallgatsz, bemész egy Praktikerbe, lehet kapni gumibilincses villogót (700ft) rárakod az agyra, és kész a hangulatvilágítás.. és ebbe nem kell minden este új elem!..)

Reklám helye.. :)

2012. aug. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem 6 voltos 9V [link] ilyen de am elöl a világításom az 48cmes autós ledszallag és az is ilyenre van kötve ,meg a vázon is van egy kék neon cső és az is egy 9Vosra van kötve és az elemek egész jól bírják pedig használom rendesen :)
2012. aug. 24. 02:15
 5/13 A kérdező kommentje:
de az a villogó csak középen világít és 1 irányba, de ezek a ledek meg biztos jól néznének ki :D
2012. aug. 24. 02:18
 6/13 anonim válasza:
3V+3V+3V+3V+3V+3V=18V 9<18 Maximum pislákolni fog az a 6 ledecske..
2012. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jó azt értettem hogy arról beszélsz hogy összeadódik ,hogy 3V+3V+3V+3V+3V+3V=18V 9<18 , de akkor az autós jég fehér ledszallagom az hogy megy 9Vrol úgy hogy rendes fénye van ? nem csak pislákol ! mi van abban a ledszallagban ,hogy 9Vról megy 48 DB LED ?
2012. aug. 24. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez kell neked :) Meg lehet, hogy nekem is :D

De létezik olyan is amivel képet tudsz megjeleniteni, de mobilon nincs türelmem kikeresni. De google a abarátod :D

2012. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kettesével sorba kötöd, és azokat párhuzamosan, ellenállás pedig nem kell.

Kerék nélkül is kipróbálhatod.

2012. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, a kapcsoló lényegtelen melyik ágban van.
2012. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!