Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy motorkerékpáron 6V-os...

Egy motorkerékpáron 6V-os rendszer működik, mit okozhat ha 4V vagy éppen 8V-osat használok helyette?

Figyelt kérdés
A motort úgy vettem egy öregtől, hogy 8V-os trafó volt rajta aztán egy szaki adott helyette egy 4V-osat, hogy az is jó lesz. Új gyertyával szépen jár, de egy kis idő után rossz ütemben gyújt és a trafó is nagyon forró lesz, végül leáll és annak ellenére, hogy látszólag van szikra, nem hajlandó újra beindulni. A motor 26 évet állt, darabokra szedtem, a mechanikai részt szépen megcsináltam, újra is kábeleztem, ezért biztos vagyok benne, hogy nem zárlatos (ami a kábeleket illeti). Az elektronikához sajnos nem értek és ez a probléma lassan az őrületbe kerget.
2012. szept. 5. 07:38
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésből kifelejtettem a lényeget... Tehát mit okozhat, ha a 6V-os helyett 4 vagy 8V-os TRAFÓT használok?
2012. szept. 5. 07:46
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs ilyen,hogy 4 illetve 8 voltos cucc,

6 volt van,vagy 12,vagy 24,

2012. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fúróferkó ***** válasza:

Netán elírtad ,és nem a "trafó" (nyilván a gyújtó transzformátorról van szó),hanem az akkumulátorra érted az adatot.A régi motoroknál 6 V-os, az újabbaknál már szinte mindegyiknél 12 V-os rendszer van.

Az akksiknál létezik 4 és 8 és egyéb Ah (csak a pontosság kedvéért amperóra). Tényleg majdnem mindegy ,mekkora akkuval indul,akár lapos zseblámpaelemmel is elindul,mert a dinamóról veszi a további működtetéshez a feszkot.

2012. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam el, az akksi ami kell a motorba 6V 14Ah, és a trafó (amiből a gyertyapipa kijön) elvileg 6V-osnak kellene lennie, de nekem van 2db amiken 8V és 4V felirat díszeleg.
2012. szept. 5. 13:42
 5/5 fúróferkó ***** válasza:

Akkor passz.Elképzelhető ezek a 4,8 voltos trafók nem is motorkerékpárokhoz,hanem valami egyéb kütyükhöz,permetező,szivattyú stb való

Egyébként ha névleges feszültségnél kisebb feszültséggel hajtod meg a gyújtótrafók ,nem adja le megfelelő szekunder feszt.,ha nagyobbal,előbb ,utóbb megunja működést.

2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!