Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumulátor a notebook-ban....

Xtynna kérdése:

Akkumulátor a notebook-ban. Jó-e vagy sem (Lenovo G575)?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo G575-ös IdeaPad-om, amit tavaly dec.23-án kaptam, azóta úgy használom, hogy mindig be van dugva, és az akkumulátor is a gépben van. Utánanéztem, de eléggé megoszlanak a vélemények ennek használatával kapcsolatban, meg ugye itt ez az Energy Management, ami max.50%-ig engedi tölteni. Nos, mi a véleményetek?

2012. szept. 9. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Most miért kell ezzel a kérdéssel "összeereszteni" a népet?

Ha csak töltőről használod, akkor célszerű kivenni az akkut, aztán havonta 1* visszatenni, tölteni, kivenni.. És így tovább..

Tudom lesznek sokan, akik azt mondják, nyugodtan bennehagyhatod, meg ő már így használja 2 éve, semmi baja stb.

2012. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak gondoltam megkérdezem, mások hogyan használják, és hogy vajon hogyan élhet sokáig egy aksi.
2012. szept. 9. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Faterom asztali gépnek vette a laptopját, ezért az övével játszottuk ezt a havi 1x merítést-töltést, de most 4 év távlatából állítom, ugyanúgy elrongyolódott az akkuja, mint az enyémben a folyamatos vegyes üzemmel.

2 évnél ugyanúgy mutatkoztak a jelei, rövidebb üzemidő, lassabb töltés stb.

Én maradok a laptopban használattal. Pedig most a többségében én is kábelközelben használom.

A laptop azért laptop, hogy ha kell kihúzom, és viszem magammal. A régi már 10-15 percet nem bírt, elég volt azzal azt játszani, hogy egy konyhába kitelepüléshez töltő minden szirszar kelljen.

Spec most is akkuról megy...

2012. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igazi receptje nincs annak, hogy sokáig éljen az akku... Főleg ezeknek az elektronikával szerelteknek, ahol lehet szuperál még a cella, de az elektronika azt mondja nem jó és csere... Vagy nem vesz fel töltést...
2012. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor hagyom benne, aztán lesz, ami lesz. :) A Lenovo-hoz hozzátartozik az Energy Management, ami nekem optimális akku-egészségre van állítva.
2012. szept. 9. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy multinál vagyok rendszergazda, és nem mondhatom vegyék ki. Hát elhiheted, átlagban 2 évet bírnak az akkumulátorok, és sírnak miért ment tönkre. Ámítás ez a management, egy akkunak meg van adva hány ciklust bír, és sajnos az is egy ciklus ha töltesz 5 %-or, majd foygasztasz 5 %-ot. Nekem is Lenovóm van, most 2 éves, és 100 %-ot ír ki minden teszt az akkura, 2.5 órát visz, annyit mint újonan. Van ismerősöm akinek fél év alatt ment taccsra állandó töltés melett az akkuja. Most csak gondolj bele, telefonnál is miért ajánlják , hogy ha feltöltődött húzzuk ki. AZ ideális ha feltöltöd, majd kb. 10 %-ig kisül, majd újra feltölt, és így tovább. No, ezt hogy csinálja a management? Persze a cégnél azt mondják ki nem sz@..a le ha kétévente 25 ezret rá kell költeni, meg lehet egyébként is cserélve lesz. Van akinek otthon sem számít. Persze a legrosszab, ha akkor is be van dugva ha nincs használva, mivel ekkor is folyamatosan tölt. Na , erre az esetre fél évet borítékolok. Ha csak akkor dugod be, amikor használod, az még talán elmegy, ha fontos a bármikori mobilizáció, akkor ezt kell tenni.
2012. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez számomra nagyon hasznosnak bizonyult, köszi! :)
2012. szept. 13. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!