Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kell-e bármit tennem a 8...

Kell-e bármit tennem a 8 megapixeles digitális géppel készült 3264x2448 px méretű képemmel -mielőtt beadnám nyomtatásra, előhívatásra- ahhoz, hogy egy olyan normál, kézzelfoghatóan 9x11 cm, vagy 10x13 cm valós méretű kép . (folytatás lentebb)?

Figyelt kérdés

készüljön belőle, mint amilyenek a régi hagyományos fényképek?


Ha nem teszek vele semmit, akkor milyen valós méretű, azaz hányszor hány cm-es képet kapok majd a kezembe?



#kép #képszerkesztés #fototechnika #képek méretezése #digitális képek előhívása
2012. szept. 12. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Amekkorát kérsz.

Ne csinálj vele semmit, eredeti minőségben a legjobb, csak rontani tudnál rajta.

2012. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amekkora képet megrendelsz akkorát csinálnak.
2012. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem -időközben- a legközelebbi fotós üzletben azt mondták a telefonos érdeklődésemre, hogy csak akkor tudnak 9x13, vagy 10x15 cm-es papírképet készíteni, ha a kidolgozásra beküldött, bevitt digitális anyag 2:3 oldalarányú kép.


Azt is javasolták, hogy ha még nincs kész kép, akkor az elkészítése előtt állítsam be a gépen a 9x13 vagy 10x15 cm-es méretet; annak megfelelően, hogy milyen méretű papírképet szeretnék majd készíttetni.


Én nem igazán tudok róla, hogy a mi egyszerű gépünkön ilyeneket is lehet állítgatni, de ez lényegtelen is mert már készek a képek digitálisan, amiket szeretnék előhívatni.


Azonban a meglévő képek oldalaránya nem 2:3, hanem 3:4.

Ezért vagyok bajban.

2012. szept. 12. 11:31
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy gyakorlott képszerkesztő (sem), de ha a cél az, hogy egy 2:3 oldalarányú képet adjak be, gondolom az a feladat, hogy a meglévő digitális képből, megtartva a nagy felbontást (px), digitálisan készítsek egy valamelyest újabb, kisebb képet, melynél már 2:3 lesz az oldalak aránya.

Szóval elő a GIMP-pel!? :))

2012. szept. 12. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan! Bőven elég hozzá a gimp, nyugi nem olyan bonyolult mint ahogy gondolod, elkezded és csak azt veszed észre, hogy ennyi volt?
2012. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!