Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti melyik fényképezőt választa...

Ti melyik fényképezőt választanátok? Nikon D5100 vagy Nikon d90?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy már van néhány ilyen kérdés, de így közvetlen értesítést kapok a válaszaitokról. Jelenleg egy Panasonic Lumix DMC-FZ50es Superzoom készülék boldog tulajdonosa vagyok. De szeretnék mihamarabb tükrösre váltani. Hosszú hónapok alatt sikerült erre a 2 gépre leszűkítenem a lehetőségeket. De innentől kezdve tanácstalan vagyok. Rengeteg tesztet, véleményt, összehasonlítást elolvastam a két készülékről, de képtelen vagyok dönteni. Ti melyiket választanátok e kettő remek fényképezőgép közül?

És emellett lenne még egy olyan kérdésem, hogy (a D5100-hoz) érdemes-e a 18-105ös obit venni? Megéri azt a plusz ~30ezer forintot?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv Levente



2012. szept. 16. 09:42
 1/2 gergoap ***** válasza:

Én pont most veszek D5100-et, ez a legjobb ár-érték arányú gép 18-105-ös obival. Persze, hogy megéri együtt venni, ha külön veszed, jóval drágábban jössz ki.

A D90-esnek már régi az érzékelője, nincs olyan jó képminősége. (legalábbis nekem nem tetszik) Előnye a jobb vázkialakítás.

2012. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én nemrég vettem d90-et. nekem egyértelmű volt, amikor kézbe vettem őket. a d90 fogása nekem sokkal jobban bejött, van egy súlya, nagyon kényelmes. a d5100 nekem kicsinek tűnt, kényelmetlen volt, nem fért el minden ujjam (pedig nincs is nagyon nagy kezem, 17 vagyok és lány).

plusz a két tárcsa, a felső lcd... sokkal... profibb érzetű. de igen, régebbi, tehát vannak elmaradottságai.

szerintem nézd meg őket élőben, fogdosd, próbálgasd, az is sokat számít.

a 18-105 meg szerintem kezdő obinak nagyon jó, én örülök neki, próbáltam más gépét 18-55-tel és nagyon hiányzott a hossza (kutyát fotózni pl. nyílt téren, amior össze-vissza rohangálnak, nekem az nagyon kicsi lett volna). ha meg 2-vel veszed, akkor kényelmetlen, hogy mindig cserélgetni kell (nem mondom, én is tervezek más obikat, de egyenlőre elvagyok ezzel az eggyel).

ha mondjuk a videózás is érdekel akkor a d5100 a jobb, de amennyire én használom, nekem a d90 is tetszik.

2012. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!