Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tesla tekercs? (Kérdés a...

Tesla tekercs? (Kérdés a leírásban)

Figyelt kérdés
Helló mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Tesla szekunder tekercsét nem pvc (műanyag) csőre tekercselem, hanem teszem azt (nagyobb méretű és vastagságú) alufólia hengerére akkor van esély rá, hogy működni fog? Lényegében annyi a kérdésem, hogy a cső anyaga befolyásolja a Tesla működését? (Persze azt tudom hogy nemlehet vezető anyagból a cső)
2012. szept. 16. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem érted a működését elég veszélyes dolgokat is lehet csinálni. Ha érted a működését, akkor nem teszel fel ilyen kérdést...
2012. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem a működését nagyjából és igensokat foglalkoztam magasfeszültséggel! Sőt régebben is tekercseltem már Teslát csak akkor PVC-re. Viszont elnézést kedves "én mindenhez értek" Uram. Akinek eszébejut eggy Tesla megépítése az talán foglalkozott is az ötlete elött elektromossággal. Szóval a semmitmondó válaszokat mellőzzük! Köszönöm!
2012. szept. 16. 11:34
 3/9 fúróferkó ***** válasza:

"Viszont elnézést kedves "én mindenhez értek" Uram..."

Ez tetszik,jól megaszondtad nekjje.)))

2012. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essen. Nem sértésnek szántam csak olyan választ adott amivel körülbelül arra céloz, hogy nemértek a szakmámhoz. Mellesleg kissé lenézően is "hangzott".

De tekintsünk el az ilyen dolgoktól és aki tud választ adni az kérem írja meg. Köszönöm!

2012. szept. 16. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak műanyag csőre tedd,ne vezetőre de egy próbát megér csak ne a szobában csináld,inkább a kertet ajánlom.
2012. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Karesz6969 ***** válasza:
PVC cső a legjobb a dielektromos állandója miatt is és megfelelő tartást ad a hosszabb tekercsnek is.
2012. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pár perce felhívtam eggyik gyakorlati oktatómat aki aztmondta hogy elvileg működnije kell így is. Gyakorlatban majd kiderül, hogy fog-e. A szekunder legalább megvan mostpedíg jön a meghajtás.

Köszönöm a válaszokat! Maximum ha így nemlessz jó akkor kezdem újból PVC-vel.

Üdv.

2012. szept. 18. 19:31
 8/9 Karesz6969 ***** válasza:
Sok sikert, ne vágasd magad agyon:-)))
2012. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alufólia hengere nem valami sűrű kemény papír? Ha igen akkor gondot jelenthet ha párás helyen megszívja magát és nyirkos lesz...
2012. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!