Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy akkumlátorom 12V 45A...

Van egy akkumlátorom 12V 45A evvel szeretnék meghajtani 4db 2.2V nyitófesz. 0.5A égőket. Az égők sorba lennének kötve. Megoldható ez valahogy?

Figyelt kérdés
Kell-e ehhez az áramkörhöz ellenállás vagy nem és ha igen akkor mekkora ellenállás kellene?

2012. szept. 23. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Megoldható, de ez így kb 9 v-ot tesz ki, ráadásul a töltött akku feszültsége 14V is lehet. Hamarabb kiégnek az égők. 6 égővel már jobb lenne a helyzet.
2012. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.


Mivel sorba kötöd őket így az össz feszültség 8.8 volt lesz,de neked 12V-os akkumulátorod van ami ráadásul annál több is lehet,így ellenállásra biztos hogy szükséged lesz.Én ha autóba szerelek pl egy LED-et általában úgy számolok hogy 1V-ra 100 Ohmos ellenállás essen.Ez azt jelenti hogy mondjuk egy max 3.2V feszültséget elbíró LED elé,ha az autóban nem jár a motor (kb 12.5V) min 900 Ohmnyi ellenállást rakok.Eddig ezzel a számítási móddal szerencsére nem volt problémám minden tökéletesen működik az autóban és egyetlen LED sem ment tönkre eddig,pedig jónéhány már megvan pár éves.Én a te esetedben 400 Ohm ellenállást raknék be és a biztonság kedvéért talán egy 2A-es biztosítékot(bár nem vagyok benne biztos hogy az áramerősség is összeadódik,vagyis lehet hogy csak 0.5A-es bizti kéne).

A lényeg hogy ellenállás biztos kell de azért mert nekem ez a módszer eddig működött,nem biztos hogy a te esetedben is fog.Ezért inkább várd meg egy olyan ember válaszát aki tényleg ért hozzá.

2012. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

okés köszi szépen mind a 2 kommentet.

az 1. kommenthez még annyit hogy nem lenne elég 5db égő + valami ellenállás?

2012. szept. 23. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!