Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A túlfeszültségvédős hosszabbí...

A túlfeszültségvédős hosszabbítók hogyan védik meg az eszközöket a villámtól?

Figyelt kérdés
Garanciát és magas kártérítéseket adnak elvileg az ilyen eszközök gyártói, ha esetleg egy villámcsapástól tönkremegy a merevlemez stb. Kissé szkeptikus vagyok a működésüket illetően!

2012. szept. 28. 13:26
 1/4 Karesz6969 ***** válasza:

Én pár éve vásároltam egy ilyen elosztót, előtte 2x kellett tápot cserélnem a PC-be azóta egyszer sem...


..."rácsatlakoztatott eszközöket hivatott megvédeni a hálózatban jelentkező feszültségtüskéktől illetve a villámcsapástól is"... írják ami a vagyoni egyéb kárt a hardvereken kívül természetesen nem takarja. Ha mondjuk lekokszol egy villámtól az egész dugalj és meggyullad a mellette lévő szemét kosár (tudom hülye példa de ez jutott az eszembe)


A használata viszont lényeges: ha nem földelt dugaljba dugod, nem ér semmit, némelyiken még van kis glimmlámpa vagy LED visszajelzés is a földelés meglétéről.


Mindenesetre a kirívó példák kivételével amire hivatott azt szerintem jól csinálja annál is inkább mert egy-egy fővezeték kiváltása során - ami Bp.-en nem ritka - a visszakapcsolási áramlökéseket simán kezeli és az üzem közbeni feszültségcsúcsokkal is elboldogul.

2012. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt még megértem, ha ilyen túlfeszektől megvéd, de ha belevág a vezetékbe a villám a közelben, volt olyan, hogy a falból "kilőtte" az energia a konnektort. Szóval szerintem nincs az a túlfesz védős elosztó, ami villámtól megvédene... csak kíváncsi voltam, hogy működhet, hogy ennyire biztosan állítják, hogy villámtól is véd...
2012. okt. 1. 04:10
 3/4 Karesz6969 ***** válasza:
Nyilván nem úgy gondolják, hogy közvetlen villámvédelemre alkalmas, ez csak egy igen hangzatos duma a laikusok felé...:-))
2012. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Neuhauser László ***** válasza:

Egyik ismerősömnek a karónál a vezetékbe csapott a villám.

A TV - je szétrobbat (Szó szerint) , a túlfesz. védelmes elosztója szintén szétdurrant, de a sz.gépe nem károsodott...


Mondhatnámk, hogy az elosztó "feláldozta magát" , hogy a gépnek ne legyen baja

2013. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!