Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A dugaljba vihetek földelést...

A dugaljba vihetek földelést a radiátorcsőről?

Figyelt kérdés
Ugyanis az egész lakásban ki van építve rendesen a földelés,csak a szobámban nincs,földelés nélküli dugaljak vannak.Minap ki akartam cserélni földelt dugaljra,de nincsen harmadik zöld-sárga vezeték.A fázis és a fűtéscső között azonban mérhető a 230 v.Ha nem muszály akkor nem fúrkálnák falat,meg becsövezni stb,hanem vinnék a csőről zöld-sárgát,csak az a kérdés hogy tetszene mondjuk a gázkazánnak hogy ha zárlati áram folyik rajta (robbanásveszély?)

2012. okt. 3. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Éljen a sufnituning!


Nézd meg a fal túlsó oldalán lévő dugaljat, ha nincs messze, akkor a falat fúrd át, és csatornában vidd a földelést a te konnektorodba.

2012. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha ilyen egyszerű lenne nem okozna gondot,de sajnos sarki szoba,tehát a fal túloldalán az udvar található.A legközelebbi földelt dugaljig közel 10 méternyi falat kellene vésni,utána természetesen csövezni,szobát újból festeni.Radiátorcső meg dugaljtól 30 centire.Tudom hogy szakszerű meg dizájnos is,de mindig jobb mint az áramütés.Úgytudom családiház földelésénél be is kell kötni a nagyobb fém berendezéseket,tárgyakat a földelési hálózatba hogy egypotenciálon legyen minden a földdel.Innentől kezdve majdnem mindegy honnan hozol földelést a dugaljba,persze vannak esztétikai szempontok,de a szükség törvényt bont én se vagyok híve az ilyesminek,de mit csináljak ha annak idején elcseszték,verjem szét a fél házat?
2012. okt. 3. 23:16
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

10 méteren szenvedsz?! Nálunk sokkal több van parapetcsatornában, és nem rontja az összképet!

Ja és ne keverd az EPH-t, a védőfölddel!

2012. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

EPH = Egy Potenciálra Hozás,azaz földpotenciálon van minden,beleértve a földelőszondát is,a földgázvezetéket is,a vasbeton alapot is,stb.Mindez megfelelő keresztmetszetű vezetékkel össze is van kapcsolva,azonfelül hogy érintkeznek a talajjal,tehát egynek tekinthetőek.

Látom veled is csak vitatkoznék,inkább hagyjuk.

2012. okt. 4. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Gladiátorcsövet sosem volt szabad érintésvédlemként felhasználni.

2015. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont nem mindegy hogy védővezetőt húzol vagy a radiátorról hozod el. Ezt utobbit nem javaslom.Nem panel,gondolom csőben megy a vezeték. Inkkább húzz bele egy földelést az első dobozból ahol van.
2016. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!