Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik hosszú távon a jobb és...

Melyik hosszú távon a jobb és a gazdaságosabb? Az energiatakarékos izzók, vagy a led izzók?

Figyelt kérdés
Itthon csak energiatakarékos van, de ha jók, vagy jobbak, kipróbálnám a led izzókat is. Viszont nem olyan olcsók, hogy csak úgy vegyek. Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 7. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

led: kisebb fényerő, kevesebb fogyasztás, hosszabb élettartam.

energiatakarékos: jobb fényerő, több fogyasztás, kevesebb élettartam..


szal el kell donteni hogy látni is szeretnél tobb villanyszámláért. vagy csak botorkálni szeretnél kevesebbért ..


a boltban jol mutat a falon a ledes égö.. de ha hazaviszed akkor annyit se világit mint egy teszkós zseblámpa

2012. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Még nem nagyon vannak normális fényerejű LED-es izzók, ahogy azt az első is mondta. Ha már úgyis energiatakarékoson vagy, akkor felesleges most LED-re váltani.
2012. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor maradok az energiatakarékosnál.
2012. okt. 9. 07:58
 4/6 anonim válasza:
Már régi kérdés, de azért leírom, mert hátha valaki olvassa, mint én, aki vásárlás előtt lecsekkolta, hogy mit írnak itt a ledes izzókról. Szóval a fényerőtől féltem én is, az enyém 4w-ot fogyaszt, és 360lm a fényereje. Ez egy átlagos méretű (3*6) szobát gond nélkül megvilágít, pedig elvileg az átlag izzók 600lm-esek. Szóval az én szobámban nincs félhomály, pedig azt gondoltam, hogy gyengus lesz :D És a lednek nagy előnye, hogy kapcsolhatod sokszor fel-le, és mégsem lesz brutális energiafelvétel az első percben. mint az energiatakarékosoknál. (Átlagban azok is keveset fogyasztanak, de csak úgy, ha minimum 15 percet működtetik felkapcsolás után.)
2013. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is most váltottam, és jók a tapasztalataim.

Fő szobába, meg amit ki szeretnénk világítani rendesen, a 10w körüliek a leginkább megfelelőek, az a normál 70w-os izzókhoz hoz hasonlóan jól bevilágítják a szobát. Előszoba, meg ahol nincs szükség annyi fényre, ott 4w-ost használtam, és annyival is rendesen lehet látni, nem érzem, hogy annyira félhomály lenne. Remélem élettartamban is megszolgálják az árukat, számolgattam és ha a fénycsöveket is, és a ledek is alap élettartamukkal, meg az árukkal számoltam, akkor eléggé közel voltak egymáshoz.

2013. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is nemrég kezdtem el lecserélni az izzókat ledesre, első tapasztalatok nem voltak túl meggyőzőek, de most már bátran merem állítani sokkal gazdaságosabb. Annyit azért hozzá kell tenni, hogy hiába egyezik meg egy energiatakarék és egy led izzó lumenszáma, a led izzóé kisebb fényerejű lesz, ezért számoljunk rá mindig kicsit többet. a 20 wattos energiatakarékos izzót ki lehet váltani egy 15 wattos leddel, és az élettartama dupla ha nem több... érdekes, hogy a kis izzóknál pl. 9-10 wattos energiatakerékos izzót kiváltja már a 4-5 wattos is, viszont ahogy növekszik a wattszám, nem egyenesen arányosan nő a fényerő, ezért főleg ott éri meg, ahol pl. 3-5 db e14-es izzó van. Én kínából veszem a ledeket, ugyan olyan jók mint az itteniek. Annyit azért hozzátennék, hogy ha 1000 forintért látsz 20 wattos izzót az nem lesz annyi, saját tapasztalatom szerint 100-120 forintba jön ki egy watt. Vettem már sok izzót kínából onnan tudom.
2015. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!