Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora optikai zoom-mal...

Mekkora optikai zoom-mal vásároljak digitális kompakt gépet?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja, hogy a magas zoom csak profiknak ajánlott, mert ha kicsit is beremeg a kéz már el is mosódik a kép, valaki meg azt mondja, hogy az alacsony zoom-mal nem lehet szép képet csinálni. Mekkora zoom-ot ajánlatok hobbi szinten?
2009. aug. 6. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire akarod használni a gépet. Magas zoomos gépnél is csak ha nagyon ráközelítesz valamire, akkor kell egy kicsit odafigyelni jobban a használatára (kéz vagy gép megtámasztása)

Az, hogy kis optikai zoomos géppel nem lehet jó képet csinálni, az meg egy totális baromság. Elméletileg nem is torzít annyira, mint egy nagy zoomtartománnyal rendelekző gép. Ami hátrány a másikhoz képest, hogy közelebb kell menned a fényképezendő témához esetenként - viszont a zoomolással készített képen meg torzul a perspektíva.

Ha úgy érzed, sokszor lehetetlen lenne közelebb menned a fényképezendő témához, akkor vegyél csak zoomos gépet, vagy ha portrékat akarsz készíteni - nagy zoomolással készített képen kisebb lesz a teljesen éles tér, így jobban elmosódik a háttér.

2009. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló tökéletes választ adott. Én hozzátenném, hogy szerintem sok olyan helzetbe fogsz kerülni ahol nem árt a zoom. én minimum 7-eset javasolok, nekem 10-es van és megéri az a plusz 6-7 ezer forint, mert a max 4-es zoom az csak 4-es zoomig megy, de a 10-es zoomosat szintén használhatod 4-esig, de 10 esig is. szerintem megéri.
2009. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden igaz.

És attól, hogy van egy 10x-es zoomos géped az még csak egy lehetőség, amit vagy használsz, vagy nem.


szóval inkább több , mint kevesebb

2009. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár sok esetben több mint 3-4 ezer forint a különbség, azért meggyőztetek, a magasabb zoom-mal rendelkező gépet fogom választani.
2009. aug. 6. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!