Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet winchaster-en...

PeeT03 kérdése:

Hogyan lehet winchaster-en alaplapot cserélni?

Figyelt kérdés

Volna egy Samsung HD103UJ típusú 1 TB-os winyóm, amit a HDD Sentinel 39%-osnak vél, viszont más hasonló programok szerint alig van rajta töredezett szektor és sokkal jobb "kondiban" van. Arra gondoltam, hátha segít rajta egy lap csere.

Vagy esetleg tud valaki olyan progit, ami megbízhatóan leteszteli a cuccot, és esetleg javítani, töredezettséget mentesíteni is tud?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 14. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem az elektronikán, hanem a tányérokon van a bibi.

Cseréhez elég egy jobb forrasztópáka, de:

Minden hdd-n vannak hibás szektorok. A vadi újakon is, ezek egy csippben el vannak tárolva az elektronikán. Ha csak simán alaplapot cserélsz, akkor az új alaplapon lévő csipp a régi, hozzá tartozó tányérok hibás szektorairól fog infókat tárolni, így jó eséllyel rosszabb lesz a helyzet, mint előtte. A legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, a minél gyorsabb adatmentés, és hdd csere újra.

2012. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Működik rendesen még, arra töltök le torrentről mindent!

Egyébként én is a tányérokra gyanakodtam, de gondoltam hátha nem csak olyan hibája lehet.... Az a furcsa, hogy eddig 3 programot próbáltam hozzá, és mind a 3 mást "mondott".

Tudnál olyan progit mondani, ami legalább 90%-ban a valós infót adja a winyóról, és esetleg defragmetálni is lehet vele?

2012. okt. 15. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!