Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tisztelt Kollégák, Egy 450W-os...

Kristoforó kérdése:

Tisztelt Kollégák, Egy 450W-os tószivattyú elföldelve mennyi ideig tud üzemelni amíg leég? Folyamatos bekapcsolt állapotot (24 óra) feltételezve a leégéséig? Miután leégett képes e áramot felvenni bármely porcikája és mennyit? ( pl. az úszó )

Figyelt kérdés
"Kedves" ismerősömnek egy ilyen csoda szivattyú 11 hónapig üzemelt a föld alatt mintegy 350 ezer HUF villanyszámlát termelve e közben! Lehetséges ez fizikailag, matematikailag, villamosságtanilag? Tudom, hogy nem de a búvárszivattyú sohasem alszik!! Bizonytalan kezdő fizikus várja megnyugtató válaszotokat!

#tószivattyú
2012. okt. 15. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemrégiben, ebben a vízszegény időben, az eddig megbízhatóan üzemelt búvárszivattyúmat kicsit mélyebbre engedtem, bele az iszapba ( nem direkte) cca 2 óra alatt leszívta a vizet, majd meghalta magát. Magyar gyártmányú szivattyú volt, anno még 15000.- ért vettem. Most van a tekercselőnél. Tehát ez a helyzet, ha elfogy a víz, és a szivattyú benne van az iszapban.
2012. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fizikus csak villanyszerelő!

Mi az hogy elföldelve kivete a tóból és elásta majd bekapcsolta?

Egyébként elképzelhető nem ég le a motor ha szárazon üzemel is. jet,centrifugál szivatyuk is gond nélkül üzemelnek szárazon csak ha a műanyag lapát a keletkezett hőtől összeolvad a difuzorral és megfoglya a motor tengelyét ettől elkezd melegedni a tekercs de van benne hővédelem leállitja a tekercs lehűlésig a motort majd kezdődik előről.

amenyiben meg nem olvad meg a szivattyúházban a lapát és nem fogly meg beleszóródott föld a tengelyt a hüvös talajban gond nélkül üzemelhet főleg ha hővédelemmel ellátott.

ha megszorul a tengely és nincs hővédelem csak akkor lessz menetzárlat és ég le ekkor lecsapja a kismegszakitót de ekkor már semmit nem fogyaszt.

tószivattyukat ismerve vagy a ezt a tipust szétszedve tudnám megmondani működne e 1 évig szárazon de egyáltalán nem fizikai képtelenség.Ez a szivattyú kb 2ó 15p alatt folyaszt el 55ft-ot szorozd be 11 hónapnyi órával lehet akkár reális is az összeg.

Az uszó semmit nem fogyaszt csak egy mechanikus kapcsoló!

Ez mindenesetre érdekelne miért kellett ugy elsni hogy ráadásul bedugva uszókapcsolóval felfele

2012. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan ment megállás nélkül, és nem égett le, akkor képes volt neki napi közel 11 Kw/h fogyasztani. 11 hónap alatt pedig majd 3360 Kw/h-t. Ez 170-200.000 Ft, ha alapból volt 13-15 ezres villanyszámlája, akkor teljesen reális.
2012. okt. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármi megtörténhet.

Villanyszerelő vagyok.

Volt egy esetem, amikor arra kértek nézzem át egy családi ház villamosságát, sokallják a villanyszámlát.

Gyakori az ilyen, de itt valós probléma volt: pörgött a 3 fázisú villanyóra akkor is, mikor a lakásban az összes létező fogyasztót kikapcsoltuk, még az izzókat is kitekertem a lámpákból.

Egy napom ráment mire a pincében a falból kibontottam egy vezetékszakaszt, ami a beépítéskor szöggel volt rögzítve míg be nem vakolták. Az eset előtt nem sokkal egy vihar miatti villámcsapástól történhetett, hogy egy finom fémréteg csapódott ki a falban toldott vezeték szigetelőszalagból készített szigetelésén át, így az áram a föld felé folyt az épület szerkezetén keresztül.

Szóval a kérdésedben szereplő készülék, akár rosszabb esetben ugyanígy járhatott. Nem kellett hogy működjön, szigetelési probléma miatt a föld felé folyó áram ha éppen csak pár amper volt, észre sem lehet venni laikusként. Viszont éves szinten már tetemes költség.

Ezt kiválóan ki lehet küszöbölni áramvédő kapcsolóval (közismertebb nevén fi relé).

[link]

2012. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!