Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Angol Hálózati csatlakozót...

Angol Hálózati csatlakozót hogyan lehet átalakítani úgy, hogy beleilljen a magyar szabványos konnektorba?

Figyelt kérdés
Kapok ajándékba Londonból egy elektronikai eszközt, amit szeretnék itthon használni lehetőleg úgy, hogy magamnak átalakítom. Hogyan lehetséges ez? Ha kell átalakító, akkor milyen áron és hol tudom beszerezni? Válaszokat előre is köszönöm!

2012. okt. 18. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Google a barátod: [link]
2012. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl:

[link]

2012. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen, dugasztáphoz átalakító kell, ha meg kábelen van a csatlakozó, akkor én egy huszárvágással eltávolítanám róla az angol csatlakozót, és felszerelnék rá egy itthon szabványosat. Ha földelt, nyilván földeltet, ha nem akkor földelés nélkülit. Ha ezt választod, a megblankolt drótvégre illik tenni érvéghüvelyt. Jó lesz nélküle is, de sokkal szebb megoldás, és kb +10 forint.
2012. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"kb +10 forint"

Plusz az érvéghüvely-szorító szerszám. :)

De amúgy jogos, akár le is cserélheti a csatlakozót, ha nem adapterrel egybeépített.

2012. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jogos, de azért nélküle is meg lehet oldani. Amíg nem volt krimpelőm, addig oldalvágóval nyomtam rá a vezeték végére. Érzéssel kell, nem elvágni, és igaz hogy lapos lesz, de rendesen tart. Egyébként villamossági boltban is felkrimpelik azt a max 3 hüvelyt. Vagy ha ismerősnek van, akkor ő is. Egyébként max 2000 forintért van szemes és villás saru szett, fogóval. Az is tökéletes szépen rögzíteni a csatlakozóban a kábelt. Persze csak ezért megvenni nem éri meg, de ha kérdező amúgy is szokott barkácsolni, akkor megérik ezek.


Egyébként tökéletes a drótvégből tekert "saru" is, évekig ezt használták még a szakik is. Amíg nekem sem volt, teljesen megvoltam nélküle, azóta mindenre megy az érvéghüvely/saru :D Persze én sokat használom, és fogóm is van, többféle.

2012. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szakmayer válasza:
Először is azt kell megtudni, hogy a laptop hány voltra van tervezve. Utána szaküzletbe kell menni átalakító dugóért. De minden esetben szakember véleményét kell kikérni. Sokan játszanak felelőtlenül az elektromossággal, pedig az nem játék azt nagyon komolyan kell venni. Nem mindegy, hogy 220 voltra vagy csak 110 voltra van tervezve. Mindig figyelj oda ha külföldről kapsz valamit.
2017. nov. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
06203210277
2018. febr. 13. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!